10-те најдобри места за појадок во Скопелос.

 

ХРАНА И Пијалок СКОПЕЛОС, КАФЕРИ СКОПЕЛОС, ПОЈАДОК СКОПЕЛОС, КАФЕ РЕСТОРАН СКОПЕЛОС, ЛЕТНИ ПРАЗНИЦИ СКОПЕЛОС, на плажите СКОПЕЛОС, ЗАБАВА СКОПЕЛОС, АНЕМОС КАФЕ БРУНШ СКОПЕЛОС, КАНЕЛА СКОПЕЛОС, КОХИЛИС СКОПЕЛОС, КАРАВИЈА СКОПЕЛОС, БАРАМАРЕС СКОПЕЛОС, МЕ INTERNATIONALУНАРОДНИ СКОПЕЛОС, LIMNONARI КОМПЛЕКС СКОПЕЛОС, МАДАЛАКИ КАФЕ СКОПЕЛОС, П'ТАРАКИЈА СКОПЕЛОС, ПЕТРИНО КАФЕ СКОПЕЛОС, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

10-те НАЈДОБРИИ ДЕЦА НА КОИ СЕ СКОПЕЛОС

 

Островот Скопелос, овој зелен егејски дијамант, ви нуди незаборавни летни одмори. Идилично плажи, живописни калдрма улици, луксуз хотели, традиционално сместување, барови на плажа за дополнителна забава и вкусна храна во одлично ресторани таверни.


Очигледно е дека само еднаш не е доволно да се ужива во сите убавини на Скопелос. Еднаш не е доволно за уживање во кулинарските задоволства и традиционалните производи на Скопелос. Покрај тоа, кулинарската традиција на Скопелос е силен елемент на културата на островот.

Хотел Спапелос Адрина одморалиште Спа, панормас, скелети за појадок

Лидерот во кујната во Скопелос е секогаш вкусната популарна традиционална пита со сирење Скопелос! Што е исто така супер обилен и хранлив оброк за појадок. Освен питата со сирење Скопелос и нејзините прекрасни варијации, има многу опции за комплетен појадок во Скопелос.

Некои предлози за хранлив појадок во Скопелос се класичен англиски појадок, грчки појадок, бранч, омлети и јајца во многу варијанти, здрави свежи сокови, свежи сендвичи, слатки пити како пити со сливи и други деликатеси.

Освен тоа, квалитетните, локални и традиционални производи, одличните суровини и уникатните рецепти создаваат прекрасни јадења и одличен појадок за сите вкусови! На Скопелос никогаш не му недостасува љубов и позитивен став.

Скопелос има извонредни целодневни кафулиња во Чора и неговите живописни села да уживате во срдечен и здрав појадок пред вашиот сали до плажи.

АНЕМОС БРАНЧ КАФЕ

Да се ​​започне со, Anemos Coffee Brunch е оригинална ресторана која нуди уникатни вкусови.

аномос кафе бранче скопје, кора порта скепели, скупели за појадок

Порано работеше како коктел бар до летото 2017. Сепак, сопствениците решија да претстават нешто сосема поинакво во Место град Скопје со силен креативен став. Навистина, тоа недостасуваше Место град СкопјеОригинален Оригинална идеја со италијански воздух… Така во летото 2018 година се претстави Anemos кафе бранч.

Бранч за кафе Anemos е мал кафе во срцето на плажата Скопелос. Овде ќе уживате во одлично еспресо и широк спектар на јадења како што се јајца, Croque madame и многу повеќе. Овде ќе имате комплетен бранч!!

 

 

Кафулето има удобни маси со поглед кон пристаниште Скопелос. Работи од 8 до 12 часот. Во Бранч за кафе „Анемос“ ќе уживате во исклучително богати и оригинални појадок, кафиња и многу повеќе. Вкусни палачинки, разновидни омлети, пржени јајца, свежи сендвичи, пици, свежи сокови и смути се само еден дел од менито.аномос кафе бранче скопје, кора порта скепели, скупели за појадок

  • Вреди да се напомене дека има италијански допир на менито.

КАНЕЛА

 

канал скопели, холандски коколи, скопје за појадок

Канела е мала пекара која зрачи со топлина и интимност.

Рачно изработените вкусови кои ги нуди Канела, слатки и солени ќе го воодушеват вашето непце. Романтичната уредена област е идеална за седење и уживање во извонредните домашни деликатеси.

 

Канела се наоѓа во Место град Скопје, во близина на пристаништето. Работи од 7 наутро до 8 навечер. Можете да уживате во вашиот појадок во Kanela или готова храна. За подготовка на вкусни јадења се користат само органски состојки и локални производи.канал скопели, холандски коколи, скопје за појадок Разновидноста во Канела е одлична, со безброј искушенија за совршен оброк за појадок. Сигурно ќе посакате да ја посетите Канела следното и следното утро... Неверојатна пита со пилешко, пита со локално катики сирење, пита со печурки, Скопелос пита со сланина, мали полнети крофни, пиперки, киш Лорен и свежо направени сендвичи. Пита со јаболка, чоколадна пита Буено, багет, пудинг од цимет и пралина, торта од црвено кадифе итн...

  • Овде во Канела, покрај одличните домашни деликатеси, ќе вкусите и едно од најдобрите кафиња на Скопелос и здрави свежо цедени сокови.

КОЧИЛИС ПЕКАРКА

Пекара Кочилис се наоѓа пред влезот во с пристаниште Скопелос. Квалитетот на производите, вкусната разновидност и постојаното реновирање направија Пекара Кочилис класичен дружење во Скопелос. Идеално за пријатно и срдечно појадок.

кохлис пекарница скопели, хора скопели, скупели за појадок

Новите посетители на Скопело сакаат да го знаат тоа Пекара Кочилис е обележје за многу години на островот. Ќе бидете импресионирани од смелата разновидност, свежите производи, беспрекорната услуга и одличните квалитетни кафиња.

Една од неговите придобивки е тоа што останува отворен 24 часа на ден и можете да зграпчете што сакате или да седите на удобни маси на отворено.

вкусни леб деликатеси, секој ден леб, свежи сендвичи, пита со сирење Скопелос, лиснати колачи, сладоледи, слатки вкусови, традиционални деликатеси, свежо цедени природни сокови, кафе и други пијалоци. Широк спектар на слатки и солени вкусови. Сигурно ќе го најдете совршениот појадок за вас!!кохлис пекарница скопели, хора скопели, скупели за појадок

Во Пекара Кочилис на пристаниште Скопелос, ќе уживате во комплетен појадок бидејќи ќе најдете се што ќе посакате.

  • Пекара Кочилис подготвува прекрасни свадби, како и роденденски торти за да ги заслади најважните моменти од вашиот живот.

КАРАВИЈА КАФЕ

 

карафија кафе скупело, корејски скелети, скупели за појадокКарабија Кафе е во пристаништето Чора на островот Скопелос околу 4 децении. Верните клиенти доаѓаат овде секоја година за да уживаат во обилен појадок на удобните маси со поглед на морето !!

Главната причина за продолжување на посетата на Каравија Кафе не е само разновидноста на менито туку и гостопримството на сопствениците. Навистина, богатиот хранлив појадок, вкусните опции и вкусното кафе еспресо и капучино ќе ги покријат вашите потреби. Но, самите сопственици со нивното гостопримство и позитивен став ќе направат да се чувствувате како дома!

Карабија Кафеin Скопелос Хора, нуди одлична традиционална пита со сирење Скопелос, англиски појадок, вкусни омлети и јајца со сланина, клубски сендвичи, овошни салати, јогурт со мед, џемови, кроасани во солени и слатки сорти, вафли и разновидни свежо цедени овошни сокови.

Сега е сигурно дека на Карабија Кафе, на плажа во Скопелос, ќе уживате во богат појадок.

Останува отворено од раните утрински часови до доцна во ноќта.

карафија кафе скупело, корејски скелети, скупели за појадок

БАРАМАРЕС КАФЕ

 

барамарес кафе скупело, корејски скопли, појадок скелелиБарамарес Кафе се наоѓа централно на плажата Скопелос, спроти пристаништето. Локацијата на Кафе е прекрасна со прекрасен поглед на море. Совршено место и за релаксација и за забава. Вашиот појадок овде е целосно вкусно уживање.

Многубројните избори за хранлив и богат појадок се задоволувачки. Барамарес Кафе меѓу другите опции нуди англиски појадок, пита со сирење Скопелос, свежи сендвичи, обилни омлети, јајца од сланина, домашен сладолед, крепи во слатки и солени варијанти, уникатни вафли, овошни салати, мед јогурт, свежо цедени сокови и богато кафе.

At Барамарес Кафе, Во Пристаниште Скопелос, можете да уживате во многу обилен појадок на неговите прекрасно уредени терени.

Отворен е од рано наутро до доцна во ноќта.

барамарес кафе скупело, корејски скопли, појадок скелели

  • Со години Барамарес Кафе остануваат популарни по своите бамбус столици за удобност.

МЕЃУНАРОДНА КАФЕ

на меѓународно ниво Кафе е централно лоцирана на плажа во пристаниште Скопелос. Всушност, таа работи успешно многу години. Останува отворено од раните утрински часови до доцна во ноќта.

Заедно со вашето утринско кафе, не заборавајте да уживате во срдечен појадок на удобните маси. Изборите во менито целосно ќе ве задоволат.

меѓународни кафе-скупели, скопели за хора, појадок скепелиНа Меѓународниот Кафе, ќе уживате во традиционален појадок со јајца, сланина, леб и џем, омлети, пита со сирење Скопелос, палачинки, палачинки, сендвичи, овошни салати, јогурт со мед и рачно изработени колачи.

LIMNONARI КОМПЛЕКС

Таверна Limnonari се наоѓа на убавото Limnonari плажа, 9 км од Место град Скопје. На Таверна Limnonari ќе уживате во идиличното уредување на убавиот простор и гостопримството на семејството Лемонис, кое го оперира таверна од 1969 година до денес.лимонари таверна скопелос, лимонари скопли, скопли за појадок

Масите се под сенка на дрвја или тенди. Апсолутно летниот амбиент е целосно усогласен со зелениот пејсаж. Совршено место за уживање во хранлив појадок пред да стигнете на плажа.

Основната опсервација што треба да ја направиме се однесува на суровините. Семејството Лемонис произведува сопствени традиционални производи. Така ќе вкусите јогурт со мед од сопствените кошници, маслиново масло и маслинки, традиционални колачи и вкусни домашни џемови!

In  Таверна Limnonari ќе уживате во вкусен појадок, кафе, здрави сокови и традиционална пита со сирење Скопелос.

лимонари таверна скопелос, лимонари скопли, скопли за појадок

  • Сите јадења и вкусови се рачно изработени, а суровините ги произведува самиот сопственик.

МАДАЛАКИ КАФЕ

мадалаки кафе скупелос, елиос, ховоло скопје, појадок скупелосГолема е Кафе се наоѓа на прекрасен Ховоло плажа, во Нео климата or Елиос во Скопелос. Без втора мисла е најдобро место за да го започнете денот со енергија.

Идеално место за уживање во вкусен појадок е Скопелос. Богато ароматично кафе, свежи багети, тост и сендвичи, одлична чоколада или обични вафли, сладолед, пријателска и брза услуга сето тоа покрај морето со идиличен поглед на море.

Можете да седите на масите на песокот во малиот двор и да уживате во одлично г-ѓа Роуз кафе и хранлив појадок. Вие исто така имате можност да земате кафе и ужина со вас на плажа.

мадалаки кафе скупелос, елиос, ховоло скопје, појадок скупелос

  • Голема е Кафе е супер-кул избор.

P'THARAKIA ESPRESSO & COCKTAIL BAR 

 

P 'tharakia (Ptharakia) Espresso & Cocktail bar, glossa skopelos, skopelos за појадок

 

P' tharakia ( Ptharakia ) Еспресо и коктел бар е алтернатива кафе бар, кој се наоѓа во живописното село Глоша во Скопелос. Ќе го најдете на неколку метри по главната улица во стариот дел на градот сјај.

Погледот од кафулето го одзема здивот. Идеално место за уживање во обилниот појадок и вашето кафе. Иако ќе најдете одлично кафе еспресо и капучино, ние ќе ви го препорачаме традиционалното грчко кафе. Секогаш се служи со кипарско слатко.

 

Освен тоа, во сенката на орев, ќе имате можност да уживате во вашето кафе и/или свежо цеден сок со најразлични предлози за појадок. Рачно изработени енергетски шипки со житарки и јаткасти плодови, рачно изработени пити (на пр. пита со јаболка) како и вкусни свежи сендвичи и овошни салати.

Во дворот на кафетеријата има прекрасен орев кој ви ја нуди својата сенка. Уредната околина обезбедува и базен. На менито има ароматични мешани кафиња и многу опции за појадок од кои можете да изберете.

P 'tharakia (Ptharakia) Espresso & Cocktail bar, glossa skopelos, skopelos за појадок

  •  P' tharakia ( Ptharakia ) Еспресо и коктел бар ви нуди неверојатен поглед. Целиот Егеј се протега пред вас.

ПЕТРИНО КАФЕ

 

петрино кафе скупело, лутраки скопје, скупели за појадокПетрино Кафе Снек бар е прекрасна традиционална грчка кафе-бар. Itе го најдете во Лутраки пристаниште. Покрај тоа, нејзината локација е идилична и нуди прекрасен поглед кон морето.

Заедно со вашиот вкусен кафе-појадок, ќе уживате во богат оброк за појадок. Исто така, ќе имате избор на различни слатки и солени вкусови. Одлични домашни деликатеси за сите вкусови. Рачно изработени пити и колачи, омлети и јајца, неверојатни крепи и јогурт со мед и овошје.

Пријателските сопственици во комбинација со вкусните деликатеси, солени или слатки, ќе ве натераат да сакате повторно и повторно да го посетите Петрино.

Петрино Кафе е отворена од раните утрински часови до доцна во ноќта.петрино кафе скупело, лутраки скопје, скупели за појадок

  • Петрино Кафе нуди пријателска атмосфера и вкусни рачно изработени јадења.

 

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво