СОВЕТИ ЗА ТАЈНИ СКОПЕЛОС, СОВЕТИ ЗА ВНАТРЕШНИ СКОПЕЛОС, СКРИЕНИ СКАМЕНИ САМЕНИЦИ СКОПЕЛОС, ЛОКАЦИИ ЗА СНИМАЊЕ МАМА МИА, МЕСТА ЗА РЕЛАКСАЦИЈА СКОПЕЛОС, ПРЕПОРАКИ ЗА ПАТУВАЊЕ СКОПЕЛОС, МАНАТЕРИИ ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС СЕА АВЕНТУРИ, ГРАНЧАРИ СКОПЕЛОС, ПОГЛЕД НА ПЛАНИНАТА ДЕЛФИ, ОДМОРИ НА ГРЧКИ ОСТРОВ, ПАТУВАЊЕ НА ГРЧКИ ОСТОВ, ПРОИЗВОДСТВО НА МАСЛИНСКО МАСЛО, ПАТЕКИ ЗА ПЕШТАНИЦИ СКОПЕЛОС, SKOPELOS HIKING ПАТЕКИ вратоврски, ЅВЕЗДУВАЊЕ ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС СВЕДНИЦИ, МЕСТА ЗА ПОСЕТУВАЊЕ, СКОПЕЛОС ЗЕЛЕНО НА СИНО, ЛЕТО СКОПЕЛОС, СЕВЕРНИ СПОРАДИ СКОПЕЛОС, АДРИНА Хотели, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS, БЛОГ СКОПЕЛОС

10+1 тајни на островот Скопелос

Вгнезден со љубов во срцето на Егејското Море, островот Скопелос ги повикува патниците со неодолив шарм и аура на спокојство на која е невозможно да се одолее. Иако воодушевувачките пејзажи на островот и кристално чистите води не се добро чувани тајни, помалку познатите богатства и инсајдерски совети се тие што навистина работат на нивната магија за да го подобрат искуството во Скопелос. Живејте ги најдобрите одмори на грчкиот остров во Скопелос.


 

 

Надвор од често газените туристички рути, постои свет на скриени скапоцени камења кои чекаат да бидат откриени. Додека го читате овој напис, замислете се како тргнувате на патување на откровение, додека ги откриваме „10+1 тајни совети во Скопелос“ – внимателно курирана збирка на локални сознанија и инсајдерски знаења кои ветуваат дека ќе ја трансформираат вашата посета во незаборавна авантура .

СКОПЕЛОС ВНАТРЕ СОВЕТИ

Скопелос, се испоставува, е повеќе од она што изгледа. Тоа е место каде што е затскриено плажи, украсени со најмекиот песок, ве покануваат да се опуштите во осаменост. Тоа е земја каде што е шармантна села успеаја да избегаат од разбирањето на времето, зачувувајќи ја својата автентичност. Скопелос, во сета своја слава, нуди богата таписерија на искуства што можат вистински да ги ценат само оние кои имаат доволно среќа да поседуваат инсајдерски знаења.

Скопелос Хотели Адрина Хотели

Затоа, дојдете заедно со нас на ова патување додека нежно ги олупиме слоевите на овој грчки рај. Ќе ги откриеме неговите најстрого чувани тајни, водејќи ве на патот да се потопите во вистинската душа на островот Скопелос. Препораки за патување во Скопелос.

Без разлика дали сте првпат посетител со ококорени очи или искусен патник кој се враќа на овој островски скапоцен камен, подгответе се да бидете воодушевени од мистериите и чудата што ве чекаат. Заедно, ќе започнеме со истражување на 10+1 тајните на островот Скопелос, отклучувајќи ги скриените богатства што ја прават оваа дестинација навистина незаборавна. Дали си спремен? Ајде да се нурнеме веднаш.

10+1 СОВЕТИ ЗА ТАЈНИ

1. Родното место на Мама Миа

Дали знаевте дека островот Скопелос служеше како една од основните локации за снимање на блокбастер филмот "Mamma Mia!"? Откријте го шармот на иконската црква на Агиос Јоанис Кастро, каде во филмот се одржа свадбата на Софи. Неверојатните погледи од врвот ќе ви го одземат здивот.Skopelos com Mamma Mia Weddind сцена, тајни совети во Скопелос, одмори на грчки остров, препораки за патување, места за релаксација во Скопелос, авантуристички активности

2. Антички патеки

Сепак, Скопелос не е популарен само по своите филмови; исто така има сложен систем на антички патеки што го покриваат островот. Одење по овие правци може да ве доведе до мали скриени капели, прекрасни панорами или типични грчки рурални населби.

Пешачење во Скопелос, Тајни совети за Скопелос, одмори на грчки остров, препораки за патување, места за релаксација во Скопелос, авантуристички активности

3. Маслиново масло Рајот

Едно од најквалитетното маслиново масло доаѓа од Скопелос. Се придружив на турнеја во Маслиново шума - Откривање на древните традиции зад производството на маслиново масло. Уживајте во некои од најдобрите маслинки на островот токму овде. skopelos маслиново масло antoniou семејство

4. Морски авантури

Изнајмување А. кајак, земете турнеја со морски кајак со водич и истражете ги скриените, идилични места на крајбрежјето на островот. Направете своја турнеја и лопатка вашиот пат низ тајната и скриени морски пештери да стигнете до вашата дестинација, која е недопрено место за приватен пикник. Уживајте во Авантуристички активности во Скопелос.

скопели лопатка споради sup

5. Мистериозно Манастири

Островот Скопелос има антички манастири во мноштво секој со различна приказна зад себе. На Планина Палуки-крунисан висина лежи на Манастир на Евангелистриа – место каде човек се чувствува како во друг свет. Манастири на Скопелос Агиос Јоанис Продромос Фото

6. Локални деликатеси 

Понесете ги вашите пупки за вкус на патување со тајната цена на островот од вкусните Пити со сирење Скопелос до вкусни јадења од морска храна и неодоливи традиционални десерти како хамалија (слатки од бадеми). Овие слатки задоволства може да се најдат на островот таверни пекари.

Локални производи на Скопелос

7. Подводни чуда

на разни и нуркачите, Скопелос држи таен свет под брановите. Истражувајте живописни корални гребени, подводни пештери и изобилство на морски свет што ги нарекуваат водите на островот дом. skopelos нуркачки центар за нуркање споради нуркање, Препораки за патување во Скопелос

8. Панорамски погледи

Пешачете до највисокиот врв на островот, планината Делфи, и сведочете на највозбудливиот изгрејсонце или зајдисонце што некогаш ќе го доживеете. Панорамскиот поглед на Егејското Море и соседните острови се таен скапоцен камен на Скопелос.

Скопелос Хора, град Скопелос, Тајни совети на Скопелос, одмори на грчкиот остров, препораки за патување, места за релаксација во Скопелос, авантуристички активности

 

9. Традиционална керамика

Посетете ги скриените работилници на локални грнчари кои продолжуваат да ги изработуваат своите производи користејќи вековни техники. Можете дури и да се испробате во создавањето на вашето уникатно керамичко ремек-дело.

Грнчарство во Скопелос, Совети за тајните на Скопелос, одмори на грчкиот остров, авантури во Скопелос
10. Ѕвездени ноќи

Скопелос може да се пофали со минимално светлосно загадување, што го прави фантастична дестинација за гледање ѕвезди. Поставете ќебе на затскриена плажа и восхитете се на ѕвезденото небо горе. Таен спектакл е скриен на очигледен поглед.Скопелос Хотели Адрина Хотели11. Хотели на Адрина

Хотели на Адрина на островот Скопелос, Адрина Брег, Адрина Гранд Хотел и Адрина Ресорт и Спа, нудат луксузен рај среде природната убавина на овој грчки рај. Сместени покрај синото Егејско Море, овие шармантни хотели обезбедуваат спој на модерен комфор и традиционален шарм. Со елегантно уредени соби, прекрасен поглед на море и топло грчко гостопримство, Адрина Хотели обезбедува незаборавно и релаксирачко искуство остане. skopelos хотели adrina, Скопелос места за релаксација

Откријте ги скриените богатства и прекрасните пејзажи на островот за време на вашиот престој остане. Бидете сигурни дека пријатни и спокојни простори на Адрина Хотели ќе ве чека по враќањето. Без оглед на вашата цел за посета на Скопелос, Адрина Хотели е подготвен да го подобри вашето искуство со своето гостопримливо гостопримство и спокојните поставувања.

СКРИЕНИ КАМЕНИЦИ

Островот Скопелос, со своите волшебни тајни, ве поканува да тргнете на незаборавно патување на истражување и откривање. Без разлика дали ве привлекува неговата филмска историја, природните убавини или културните богатства, овој скапоцен камен во Егејот ветува дека ќе ги открие своите тајни една по една посета.

Скопелос нуди широк спектар на возбудливи авантуристички активности. Понатаму, тој е совршен и за оние кои бараат спокојство и места за релаксација. Бидејќи островот Скопелос може да се пофали со магични релаксирачки места каде што можете да се опуштите во спокојство. Имајте незаборавни одмори на грчкиот остров во Скопелос. Следете не за повеќе препораки за патување во Скопелос.

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво