Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

СКОПЕЛОС МОЕ ДА ГО ГОДИШЕ, СЕДНИЦИ СКОПЕЛОС на плажите СКОПЕЛОС, ХОРА СКОПЕЛОС, ПАТ СКОПЕЛОС, ПАНАГИЦА НА ПИРГОС ЦРКЕ СКОПЕЛОС, АИ IANАННИС Кастел СКОПЕЛОС, АГИОС ЈОАННИС Кастел ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ДИВЕР ЦЕНТАР, МАММА МИА СКОПЕЛОС, АДРИНА Хотели СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС БЛОГ, СКОПЕЛОС БЛОГСПОТ, СКОПЕЛОС БЛОГИРАЕ, СКОПЕЛОС БЛОГИ, СКОПЕЛОС БЛОГГЕРИ

12 + 1 ПРИЧИНИ ДА СЕ ОДБИРАТЕ LOУБОВ СО СКОПЕЛОС Островот

Зелениот и мирен остров Скопелос е земјен рај. Скопелос генерално се занемарува од масите по одржувањето на нискиот профил. Сепак, Скопелос е следната дестинација за истакнати посетители кои се уморни од пренатрупаните плажи. Одморот во Скопелос значи дека сте направиле чекор подалеку и повторно се поврзавте со природата, себе си и вистинското грчко лето. Разгледувањата во Скопелос се многу.

Подолу ќе најдете 12 + 1 причини зошто ќе се за inубите во Скопелос. Уживајте во Скопелос што мора да го видите.

Тоа е зелена парада

Скопелос е едноставно најзелениот остров во Грција. Над 80% од нејзината област е покриена со борова шума.

Хотели Адрина, разгледувања во Скопелос, Аи ianанис Кастри во Скопелос, центар за нуркање на скопли

Скопелос ја има титулата, од страна на Меѓународната биополитичка организација на синиот и зелениот остров. Зелената боја на борови на островот го надополнува светло-синото море. Зелена во сина боја. Боровите дрвја ги имаат своите корени буквално во морето е дефинитивно што мора да го види и Скопелос. Ако сте lубител на природата, пејзажот само ќе ви даде интензивно уживање.

Е ИДЕАЛ ЗА СИТЕ АГИ И СИТЕ ВИСТИНИ

Скопелос ви нуди најразлични опции. Без разлика дали барате релаксирачки одмор, или за авантуристичка недела на спортови на вода или нешто помеѓу нив,

Стокфелос Адрина Ресорт Спа Хотел Фото

Скопелос дефинитивно има нешто за вас. Таа е идеална дестинација и за семејните и за романтичните одмори. Скопелос ноќен живот во комбинација со барови на плажа исто така привлекува млади луѓе кои бараат забава.

АДРИНА Хотели ( Адрина Плажа, Адрина Одморалиште и Спа)

Ако сакате пристапен луксуз и треба да се опуштите на одморот, треба да резервирате Хотели на Адрина веднаш. Хотели на Адрина единицата е дијамант на најубавата локација на островот Скопелос.

гребен на хотелски гребен, гребени на хотели на adrina, рифски реф

Двете Адрина Брег (4 starвезди) и Adrina Resort & Spa (5 starвезди) ви нудат одлични услуги. Willе бидете фасцинирани од прекрасните погледи и фактот дека собите и објектите се наоѓаат на само неколку метри од плажа.

Тоа е совршено место за движење

Ако сте планинари и loversубители на пешачење ќе се чувствувате како дома во Скопелос. Мрежа од стари патеки го преминува островот каде што во старите денови луѓето оделе со мазги. Willе одите покрај борови шуми, маслинови градини и села. Има многу правци и прошетки да ги истражувате самостојно или со упатство.

Е СЕ Кајак

Без разлика дали го пробате за прв пат или сте искусни внатре кајак секогаш е забавна активност. Kayaking во Скопелос ви нуди широк спектар на активности за сите возрасти и нивоа на искуство. Свртете се кон прекрасните зајдисонце на Скопелос или откријте ги блиските острови. Ако сте возбудени за кајакот по првата проба, можете да се најавите на курсеви за обука. Истражуваат затскриено плажи и заливите, морските пештери и ненаселените острови и островите.

Островот е ИДЕАЛ ЗА CYCLING

Друг одличен начин да го истражите прекрасниот остров Скопелос е велосипед. Скопелос, иако има само два главни патишта, е вкрстен преку мрежа на помали патишта и патеки по планините покриени со борови. Beе бидете многу среќни од фонтаните што ќе ги најдете на патот, каде ќе можете да одморите и да се оладите. За максимално уживање во вашето велосипедизам патување треба подобро да имате планински велосипед.

ЕДНА ЗБОР: ЧОРА

Воздушна фотографија на град Скопелос

Theивописното Кора од Скопелос со право ја држи титулата Традиционално домување. Appreciateе ја цените убавината на Место град Скопје од вашето пристигнување во пристаништето, што е незаборавно искуство. Градот со години ја задржа својата автентична боја и опсегот ве поздравува со својата бела боја куќи, патеки и параклиси. Изградена амфитеатарска, Хора е крунисана со својот венецијански замок, кој пиратите не успеале да го уништат во 19 век. Оттаму ќе уживате во прекрасен поглед на градот, пристаништето и морето.

Панагица од Пиргос
Црквите Скопели Панагица Пиргу Фото

Црквата на Панагица од Пиргос е регистрирана трговска марка на Место град Скопје. Тоа е живописната капела што ја гледате кога ќе влезете во пристаниште Скопелос. Грчки и странски гости избраа да ја посетуваат оваа доминантна капела секој ден. Willе видите Панагица од Пиргос во Скопелос на многу разгледници што ги покажуваат гордо своите светли бели идови. Сигурно ќе бидете во искушение да се качувате по скалите за да стигнете до Панагица од Пиргос во Скопелос и сликајте го Егејското Море во позадина. Зачудувачкиот поглед и егејскиот воздух ќе ве маѓепсаат.

на плажите НА СКОПЕЛОС

Скопелос Плажи Милиа Бич Аерорна фотографија

Остров не е ништо без него плажи и Скопелос сигурно нема да ве разочара во овој поглед. Зелената природа ги гушка чистите води. Покрај тоа, боровите дрвја ги прегрнуваат тиркизните води и резултатот ги крева сетилата. Бујна вегетација се спушта на скоплиите плажи. Речиси секогаш има место да го облечете пешкирот. Некои од најпопуларните скупелоси плажи се Панормос, Милан, Костен , Веланио, Стафилос, Агнонтас, Limnonari, Ховоло и Armenopetra .

Импресивната црква на Аи ianанис во Кастро

Агиос Јоанис Кастри во Скопелос, Скопелос Мама Миа, Разглед на места во Скопелос

Агиос Јоанис Кастро во Скопелос. Ако сте го виделе филмот Мама миа! тогаш ќе се сеќавате на прекрасната црква каде се случи бракот на протагонистите. Оваа црква е Агиос Јоанис Кастри во Скопелос . Малата капела од 18 век, сместена на карпест рид, нуди прекрасен панорамски поглед на Егејското Море до островот Алонисис. Како и да е, пред да уживате во глетката, треба да се искачите на 106. Сепак, не грижете се, дефинитивно вреди! Агиос Јоанис Кастри во Скопелос е дефинитивно мора да се види.

ВЕСНИК НА ПЛАНОВИТЕ НА МАММА МИА МОВИЕ

mama mia skpelos, mamma mia skpelos, Agios Ioannis Kastri in Skopelos

Можете да ги посетите локациите каде што Романтична комедија од 2008 година е снимена. Ако сте обожавател на филмот и протагонисти, посетете го плажи of Костен, Glisteri и Милан, прекрасните карпи на Амаранти, живописното пристаниште на Агнонтас и секако малата црква од Агиос Јоанис Кастри во Скопелос. Покрај тоа, се организираат дневни патувања на места каде што е филмот Мама миа беше снимен! затоа одете да украдете малку од сјајот на Холивуд.

ПОПИС СПОРАДИ

Нуркачки центар во Скопелос, Адрина хотели во Скопелос, Разглед на места во Скопелос

Едно од разгледувањата во Скопелос е морското дно на островот. Затоа, Центар за нуркање во Скопелос е искуство што мора да го имате додека сте на островот Скопелос. На Центар за нуркање во Скопелос ќе имате можност да го знаете специјалното морско дно на островот. Идеално време до остане во Скопелос е најмалку пет дена. Покрај тоа, неделата ви дава време да го истражувате Скопелос, неговите глетки и прекрасните плажи. Но, ако сакате да истражите различни хоризонти, однесете еден ден во посета на Скијатос или Алонисис, остров познат по својата прекрасна природна убавина и морски парк, каде исто така можете да го видите медитеранскиот печат. Центар за нуркање во Скопелос се наоѓа во Хотел Адрина Бич.

Е АВТЕНТИЧКО

Скопелос го одржува оригиналниот ритам, дури и во лето. И покрај тоа што има соодветна туристичка инфраструктура, масовно мноштво туристи го посетуваат Скопелос. Можеби затоа што, не е најлесната дестинација за постигнување. Затоа, островот Скопелос силно го задржува традиционалниот стил на сите сезони. Ова ви овозможува прво да го посетите за да живеете автентичен грчки живот и второ да се опуштите. Секогаш ќе најдете простор за убави плажи и секогаш ќе најде место за уживање во вкусно Храна од скопје.

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www.adrina.g е

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите пораки Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво