СКОПЕЛОС МОРА ДА ВИДИ, СВЕДНИЦИ СКОПЕЛОС, на плажите СКОПЕЛОС, ХОРА СКОПЕЛОС, ПАТ СКОПЕЛОС, ПАНАГИЦА НА ПИРГОС ЦРКВА СКОПЕЛОС, АИ ЏИАНИС КАСТРИ СКОПЕЛОС, СВЕТИ ЈОАНИС Кастел ВО СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ДИВЕР ЦЕНТАР, МАММА МИА СКОПЕЛОС, АДРИНА  Хотели СКОПЕЛОС, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

12 + 1 ПРИЧИНИ ДА СЕ ОДБИРАТЕ LOУБОВ СО СКОПЕЛОС Островот

Зелениот и мирен остров Скопелос е земјен рај. Скопелос генерално се занемарува од масите по одржувањето на нискиот профил. Сепак, Скопелос е следната дестинација за истакнати посетители кои се уморни од пренатрупаните плажи. Одморот во Скопелос значи дека направивте чекор понатаму и повторно се поврзавте со природата, себеси и вистинското грчко лето. Разгледувања во Скопелос има многу.

Подолу ќе најдете 12 + 1 причини зошто ќе се за loveубите во Скопелос. Уживајте во Skopelos што мора да го видите.

Тоа е зелена парада

Скопелос е едноставно најзелениот остров во Грција. Над 80% од неговата површина е покриена со борови шуми.

Хотели Адрина, разгледувања во Скопелос, Аи ianанис Кастри во Скопелос, центар за нуркање на скопли

Скопелос ја има титулата, од страна на Меѓународната биополитичка организација на синиот и зелениот остров. Зеленилото на боровите на островот го надополнува светлото сино на морето. Зелено во сино. Боровите имаат корени буквално во морето е дефинитивно нешто што мора да се види во Скопелос. Ако сте љубител на природата, пејзажот ќе ви овозможи само интензивно уживање.

Е ИДЕАЛ ЗА СИТЕ АГИ И СИТЕ ВИСТИНИ

Скопелос ви нуди различни опции. Без разлика дали барате релаксирачки одмор, за авантуристичка недела за спортови на вода или нешто измеѓу,

Стокфелос Адрина Ресорт Спа Хотел Фото

 

Скопелос дефинитивно има нешто за вас. Таа е идеална дестинација и за семејните и за романтичните одмори. Скопелос ноќен живот во комбинација со барови на плажа исто така привлекува млади луѓе кои бараат забава.

АДРИНА Хотели ( Адрина Плажа, Адрина Одморалиште и Спа)

Ако сакате пристапен луксуз и треба да се опуштите на одморот, треба да резервирате Адрина хотели веднаш. Адрина Хотели единицата е дијамант на најубавата локација на островот Скопелос.

гребен на хотелски гребен, гребени на хотели на adrina, рифски реф

Двете Адрина Плажа (4 ѕвезди) и Адрина Resort & Spa (5 ѕвезди) ви нуди одлични услуги. Ќе бидете фасцинирани од прекрасните погледи и фактот дека собите и капацитетите се на само неколку метри од плажата.

Тоа е совршено место за движење

Ако сте планинар и љубител на планинарење, во Скопелос ќе се чувствувате како дома. Мрежа од стари патеки поминува низ островот каде во старите времиња луѓето оделе со мазги. Ќе шетате минувајќи покрај борови шуми, маслинови градини и села. Има многу правци и прошетки да ги истражувате самостојно или со упатство.

ЌЕ ПРАВИШ КАЈАК

 

Без разлика дали ќе го пробате за прв пат или сте искусни во кајакот е секогаш забавна активност. Кајакарството во Скопелос ви нуди широк спектар на активности за сите возрасти и нивоа на искуство. Свртете се кон прекрасните зајдисонца на Скопелос или откријте ги блиските острови. Ако сте возбудени за кајакот по првиот обид, можете да се пријавите на курсеви за обука. Истражувајте затскриено плажи и заливи, морски пештери и ненаселени острови и островчиња.

ОСТРОВОТ Е ИДЕАЛЕН ЗА CYCLING

Друг одличен начин за истражување на прекрасниот остров Скопелос е велосипедот. Скопелос, иако има само два главни патишта, го поминува мрежа од помали патишта и патеки долж планините покриени со борови. Ќе бидете многу среќни покрај фонтаните што ќе ги најдете покрај патот, каде што можете да одморите и да се разладите. За максимално уживање во вашето велосипедизам патување, подобро е да имате планински велосипед.

ЕДНА ЗБОР: ЧОРА

Живописната Хора на Скопелос со право ја носи титулата Традиционално домување. Ќе ја цените убавината на Место град Скопје од вашето пристигнување во пристаништето, што е незаборавно искуство. Градот со години ја задржа својата автентична боја и опсегот ве поздравува со својата бела боја куќи, патеки и капели. Изградена амфитеатрално, Чора е крунисана со својот венецијански замокот, кој пиратите не успеаја да го уништат во 19 век. Од таму ќе уживате во прекрасниот поглед на градот, пристаништето и морето.

Панагица од Пиргос
Црквите Скопели Панагица Пиргу Фото

Црквата на Панагица од Пиргос е регистрирана трговска марка на Место град Скопје. Тоа е живописната капела што ја гледате кога ќе влезете во пристаниште Скопелос. Грчки и странски гости избраа да ја посетуваат оваа доминантна капела секој ден. Willе видите Панагица од Пиргос во Скопелос на многу разгледници што ги покажуваат гордо своите светли бели идови. Сигурно ќе бидете во искушение да се качувате по скалите за да стигнете до Панагица од Пиргос во Скопелос и сликајте го Егејското Море во позадина. Зачудувачкиот поглед и егејскиот воздух ќе ве маѓепсаат.

на плажите НА СКОПЕЛОС

Скопелос Плажи Милиа Бич Аерорна фотографија

Остров не е ништо без него плажи и Скопелос сигурно нема да ве разочара во овој поглед. Зелената природа ги гушка чистите води. Покрај тоа, боровите дрвја ги прифаќаат тиркизните води и резултатот ги крева вашите сетила. Бујна вегетација се спушта на Скопелос плажи. Речиси секогаш има место за да ја облечете крпата. Некои од најпопуларните Скопелос плажи се Панормос, Милан, Костен, Веланио, Стафилос, Агнонтас, Limnonari, Ховоло, и Armenopetra.


Импресивната црква на Тој ianанис in Кастро

Агиос Јоанис Кастри во Скопелос, Скопелос Мама Миа, Разглед на места во Скопелос

Агиос Јоанис Кастро во Скопелос. Ако сте го гледале филмот Mamma Mia! тогаш ќе се сеќавате на прекрасната црква во која се одржа бракот на протагонистите. Оваа црква е Агиос Јоанис Кастро во Скопелос. Малата капела од 18 век, сместена на карпест рид, нуди прекрасен панорамски поглед на Егејското Море до островот Алонисос. Сепак, пред да уживате во глетката, треба да се искачите околу 106. Сепак, не грижете се, дефинитивно вреди! Агиос Јоанис Кастро во Скопелос дефинитивно мора да се види.

ВЕСНИК НА ПЛАНОВИТЕ НА МАММА МИА МОВИЕ

mama mia skpelos, mamma mia skpelos, Agios Ioannis Kastri in Skopelos

Можете да ги посетите локациите каде се снимаше романтичната комедија од 2008 година. Ако сте љубител на филмот и на протагонистите, посетете го плажи of Костен, Glisteri, и Милан, прекрасните карпи на Амаранти, живописното пристаниште Агнентас, и секако малата црква од Агиос Јоанис Кастро во Скопелос. Понатаму, се организираат еднодневни патувања до местата каде е снимен филмот Mamma Mia! затоа оди да украдеш малку од сјајот на Холивуд.

ПОПИС СПОРАДИ

Нуркачки центар во Скопелос, Адрина хотели во Скопелос, Разглед на места во Скопелос

 

Дел од Разгледувања во Скопелос е морското дно на островот. Затоа, Skopelos Dive Center е искуство што мора да го имате додека сте на островот Скопелос. Во Skopelos Dive Center ќе имате можност да го запознаете посебното морско дно на островот. Идеално време за остане во Скопелос е најмалку пет дена. Покрај тоа, неделата ви дава време да го истражите Скопелос, неговите знаменитости и прекрасните плажи. Но, ако сакате да истражувате различни хоризонти, одвојте еден ден за да ги посетите Скијатос или Алонисос, остров познат по својата неверојатна природна убавина и морски парк, каде што можете да ја видите и медитеранската фока. Skopelos Dive Center се наоѓа во Адрина Хотел на плажа.

Е АВТЕНТИЧКО

Скопелос го одржува својот оригинален ритам, дури и во лето. Иако ја има соодветната туристичка инфраструктура, не масовно мноштво туристи го посетуваат Скопелос. Можеби затоа што не е најлесната дестинација за достигнување. Затоа островот Скопелос силно го задржува традиционалниот стил на сите сезони. Ова ви овозможува прво да го посетите за да живеете автентичен грчки живот и второ да се опуштите. Секогаш ќе најдете простор за убаво плажи и секогаш ќе најдете место за уживање во вкусниот Скопелос храна

Има уште многу причини да се заљубите во земниот рај на Скопелос. Блогерката The Spot Hopper опишува некои во нејзината статија за Скопелос. Уживајте!

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво