РЕСТАРНИЦИ ПРЕГЛЕД НА СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС, СКОПЕЛОС ХРАНА, СКОПЕЛОС ПОГЛАВЈЕ, ПРЕГЛЕД НА СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС НАЈДОБРИ ТАБЕЛИ СО ПОГЛЕД, РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС СКОПЕЛОС, ХРАНА СКОПЕЛОС, ЗАБАВА СКОПЕЛОС, АДРИНА TAVERN , КАЛИСПЕРА, АГНАНТИ СКОПЕЛОС, АНАТОЛИ, МУЗИ, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

НАЈДОБРИОТ 4 + 1 РЕСТАРНИЦИ ПРЕГЛЕД СКОПЕЛОС

Островот Скопелос е многу повеќе од земен рај. Убавината на бујниот природен пејсаж и величественото плажи не се единствените предности на островот. Скопелос е и гастрономски рај. Можете да уживате во одличен квалитет храна, што ќе ги направи вашите одмори уште повкусни.

Еве неколку места за да ја вкусите најдобрата верзија на локални рецепти додека уживате во најдобриот поглед.

Еве 5 испробани опции за јадење. Најдобар ресторани со поглед на Скопелос!

АДРИНА TAVERN

Адрина таверна скопелос, Адрина таверна, адрина панормос, хотел на плажа Адрина

Адрина Таверна се наоѓа во Панормос Скопелос и особено Адрина Хотел на плажа. Угледот на Адрина Хотели е гаранција за квалитет и одлична услуга. Адрина Таверна комбинира совршено традиционален минималистички декор со прекрасна природна глетка. Спротивно на Бловиот залив, со поглед на длабоко синиот Егеј.

Покрај тоа, со вистинска грчка кујна, се смета за едно од најдобрите места за посета во Спорадите.


MENU

Јадења со имагинативна естетика и неверојатен вкус. Менито на Адрина Таверна буквално е химна за грчкото лето и за вашите вкусни спомени кои секогаш предизвикуваат емоции.

На менито секојдневно се менуваат традиционални готвени јадења. Понатаму, свежите салати се повеќе од совршени.

Ако преферирате јадења со месо, ќе најдете одлични вкусови како што се бифтек од говедско плескавица „јауртлу“, пилешко гиро, говедско пиканија, грчки свински сувлаки, како и јагнешки котлети. Ако преферирате морска храна, дефинитивно пробајте ги извонредните гиро од октопод, маринирани школки и домашна чадена скуша.

Секојдневно свежа риба се мери и скара пред вас.

Ќе ви се допаднат шпагети од јастог и шпагети од скорпија. Одлична е „рибната супа“ како и традиционалната чорба од групер (и со шпагети).

Посета Адрина е уникатно искуство.

Совет 1: Добра идеја е да направите резервација во јули и август.

Совет 2: Доколку сакате да вкусите Адринаспецијалитети, како што се шпагети од јастог и скорпија или чорба од групер, добра е идејата да направите резервација за вашиот оброк. Бидејќи времето за нивно подготвување е најмалку еден час.

Адрина ТавернаХотел Адрина Бич,  Хотели на АдринаПанормос Скопелос, Тел: +30 24240 23373 XNUMX

Јас www.adrinabeach.co - www.skopelosrestaurants.com - www.adrina.g е

АДРИНА ДИНЕРСКИ ДИНЕР РЕСТОРАН

ресторан на адрина

Една од најинтересните опции за јадење на Скопелос е ресторан од пет starвездички Adrina Resort & Spa Hotel. Кај Adrina Resort & Spa Hotel, ќе уживате во незаборавно доживување со јадење. Сместено е во Панормос веднаш до Адрина Хотел на плажа.

Одлична услуга, исклучителни јадења и извонреден поглед на Панормос Заливот под ryвезденото небо направи магичен амбиент.

Калиспера ресторан великодушно нуди исклучителни вкусови кои пријатно ќе ги подигнат вашите сетила. Јадења базирани на медитеранска кујна со чисти суровини и имагинативни допири ќе ве возбудат.

MENU

Менито вклучува гозба со салати, рафинирани предјадења, како и разновидни тестенини. Шпагети со туна Алонис, тестенини со свеж медитерански зеленчук како и тестенини со шумски печурки и масло од тартуфи. Ќе вкусите неверојатен ребро-очи. Не заборавајте да го пробате вкусното рижото со пармезан и пршута и стекот варен со црн пипер.

на ресторанСпецијалитетите на се шпагети од скорпија, како и шпагети од јастог, кои се сметаат за најдобри од ваков вид.

Секој ден можете да уживате во свежа риба измерена и печена пред вас !!!

Совет 1: Добра идеја е да направите резервација во јули и август.

Совет 2: Доколку сакате да вкусите Адринаспецијалитети, како што се шпагети од јастог и скорпија или чорба од групер, добра е идејата да направите резервација за вашиот оброк. Бидејќи времето за нивно подготвување е најмалку еден час.

Калиспера ресторан , Adrina Resort & Spa Hotel, Хотели на АдринаПанормос Скопелос, Тел: +30 24240 23373 XNUMX

www.adrinaresort.com - www.skopelosrestaurants.com - www.adrina.g е

АГНАНТИ

аганти ресторан скопело, ресторан агнанти, сјајни скопли

 

Агнанти ресторан се наоѓа во живописното Село Глуша во Скопелос. Името на ресторан очигледно доаѓа од прекрасните погледи што великодушно ги нуди. Со седење ресторан маси на двата балкона, можете да го видите Егејското Море до Евија и Скијатос. Овој поглед е извор на инспирација. 

MENU

Агнанти ресторан ќе вкусите главно медитерански и грчки јадења. Рецептите во Агнанти Скопелос се засноваат на тајните семејни традиции на сопствениците кои го одржувале ресторан за четири генерации. Затоа, менито ве враќа во старите времиња. Кој може да одолее на печеното говедско месо со домашните тестенини на мајката, на свинското месо со пиперки, тревки и локални сливи или на полнетиот пилешко со сушени домати?

Состојките што се користат се свежи локални производи. Така, дури и класичната грчка салата станува исклучително вкусна. Секој ден ќе најдете топла рачна изработка леб печени во рерната.

Совет 1: Направете резервација во еден од двата балкони за да уживате во прекрасните погледи.

Агнанти Скопелос, сјај Скопелос, Тел: +30 24240 33076 XNUMX

АНАТОЛИ

анатоли скапелос, анатоли узери, анатоли скопелос хора

На највисоката точка на Место град Скопје, веднаш до наметнување Замокот, Анатолија  Таверна стои на стража. Ципурадико на познатите ребети Giorgоргос Ксинтарис. Заедно со неговите двајца сина, Андонис и Теодорис, исто така музичари, ви нудат магични летни вечери. Традиционална ребетико музика, вкусни мезе и неверојатен поглед. Во Анатолиј, чувствуваш дека Егејското Море го опфаќа цел Скопелос. Апсолутниот пејзаж на уникатното грчко лето. Бело на сино, Анатоли Скопелос.

Во Анадоли Таверна, ќе се чувствувате како протагонисти на стар грчки филм. Програмата започнува во 22:30 часот. Јоргос Ксинтарис со Андонис и Теодорис ги земаат своите гитара, бузуки и баглама и музичкото патување започнува. Понатаму, многу пати оркестарот расте додека ги придружуваат пријатели или дури и обични туристи.


MENU

Менито вклучува многу мезе кои го придружуваат вашето вино, узо или ципуро. Освен тоа, неверојатни домашни ќофтиња, сечкано свинско месо, грчка салата, имам модри патлиџани, традиционална пита со сирење, салата од компири и зачинето пилешко се дел од добро зготвените јадења што ќе ги вкусите.

Совет 1: Ако сакате да уживате во жива музика, претпочитајте маса до оркестарот.

Совет 2: Ако сакате да ја поминете вечерта во разговор, треба да изберете маса подалеку од оркестарот за да не ги вознемирувате музичарите.

Анатолиј,  Место град СкопјеЗамокот, Тел: +30 24240 22851

МУСИ

музеј скопје, музеј ресторан, музеј скопелос хора

Findе најдете Мозес ресторан на плажа во Место град Скопје. Музите ресторан работи успешно скоро 10 години. Неговиот успех се заснова на високиот квалитет што го одржува и во садовите и во услугите. Дел од успехот се должи на прекрасната локација на ресторан. Табелите крај морето, веднаш до карпите, нудат великодушно прекрасен поглед на Егејското Море.

Причините за посета на Музите ресторан се нејзината рафинирана кујна со врвните јадења, прекрасните погледи, одличниот избор на музика и исто така пријателскиот персонал.

MENU

Менито вклучува различни вкусови за да одговараат на сите вкусови. Findе најдете јадења со морска храна, јадења со месо, како и опции за вегетаријанци. Покрај тоа, ќе вкусите јадења од грчка и медитеранска кујна со покреативен допир.

Некои избори се чизкејк со мармалад од домати, салата од музи, традиционална такос салата, мастело сирење со павлака од вишни, полнети плескавици со компири и сос од тартуфи, коза со сос од лимон, свинско месо со сливи, шпагети од морски плодови и многу повеќе. Секојдневно ќе најдете и свежа риба.

Совет 1: резервирајте ги масите на море за да уживате во прекрасните погледи.

Музите, Скопелос Хора, Тел: +30 24240 24414

 

За да заклучите само посетете ги најдобрите ресторани со поглед на Скопелос!

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

 

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво