Планини на Скопелос 5 + 2 Најдобри плажи

СКОПЕЛОС на плажите, на плажите НА СКОПЕЛОС, НАЈДОБРИ на плажите СЕ РАБОТИ ПО СЛЕДНИЦИ: на плажите СКОПЕЛОС, БЕСТ НА КАСТАНИ, ИЛЈАДНИЦИ БЕРА, СТАФИЛОС БЕРА, БЕЗ ВЕЛАНИО, Андриј на плажите, СВЕТИ ЈОАНИС IN Кастел БЕРА, БЕЗ СТАФИЛОС, на плажите НА СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС БЛОГСПОТ, БЛОГГИРАЕ СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС БЛОГИ, СКОПЕЛОС БЛОГГЕРИ

СКОПЕЛОС на плажите, 5 + 2 НАЈДОБРИ на плажите НА Островот

Сè за Скопелос е убаво, но едно нешто што навистина ќе остане незаборавно е плажи.

Неверојатното синило на морето, зелените борови дрвја кои во многу наврати ја допираат водата и околните пејзажи ги будат сетилата на најнезаборавен начин. Би можел само да ти предложам да возиш права линија во која било насока и штом ќе стигнеш до морето ќе ја најдеш плажата од соништата.

Во списокот подолу, сепак, ќе ви претставам 5 + 2 од моите омилени плажи на Скопелос - и на целиот свет. Навистина се надевам дека ќе можете да ги посетите и да уживате во секој од нив.

Скопелос Плажи - Плажа Кастани

 

Плажа Кастани е лесно достапен со автомобил и има удобен паркинг. Оваа песочна плажа со прекрасна чиста вода има главна улога во филмот Mamma Mia. Тоа е место со беспрекорна убавина со борови дрвја што се навиваат речиси во водата. Плажа Кастани на Скопелос е многу организиран со сите потребни удобности.

 

 

Скопелос Плажи - Милан Плажа

 

Милан е еден од најпопуларните плажи во Скопелос. Се наоѓа на километар подалеку од Панормос оваа голема, песочна плажа има спектакуларен поглед на малиот остров Дасија. Ред од карпести формации природно ја делат плажата на половина. Левата страна привлекува најмногу посетители бидејќи има бар на плажа, шезлонги и чадори, додека десната е потивка.
Кога е ветровито, морето станува прилично грубо, па затоа не се препорачува за семејства со мали деца.

Можете лесно да пристапите на Илјадници плажа на Скопелос со автомобил или автобус, паркирањето е лесно и има таверна за оние кои сакаат да ручаат или вечераат.

 

Скопелос Плажи - Плажа Стафилос

Плажа Стафилос на Скопелос е прекрасна плажа оддалечена само 4 км Град Скопелос. Тоа е прекрасен залив опкружен со борови дрвја. Плажата е песочна, а водата е воодушевувачка зелено-сина боја. Стафилос плажата е добро организирана плажа со лежалки, чадори и бар на плажа. Достапни се и услуги за спасување. Имајте на ум дека пристапот до плажата вклучува стрмна удолница и чекори откако ќе стигнете таму со автобус. Бидејќи е добро заштитен од северниот ветер, прави Плажа Стафилос многу популарен!

Скопелос Плажи - Плажа Веланио

Веланио е неверојатна плажа со камчиња која е достапна пеш од Стафилос плажа. Пливање на Веланио е искуство само по себе. Водата е длабоко сина и единствено на повидок е плажата и страната на ридот полна со борови дрвја. Тоа е голема плажа која е поделена со голема карпеста формација. Плажата зад карпите е официјална нудистичка плажа на островот.

Скопелос Плажи - Агиос Јоанис at Кастро

Дали сакате да се чувствувате како да сте среде Егејското Море? Дали сакате да го посетите местото каде Дона Шеридан конечно се омажи за својата вистинска љубов? Дали би сакале да ја отпеете на врвот на вашите бели дробови „Победникот зема сè“ од Аба и да не бидете погрешно разбрани? Потоа мора да ја посетите Агиос Јоанис at Кастро, малата црква на врвот на стрмната карпа, на северо-источната страна на островот Скопелос. Не треба многу да се каже. Ако го посетите Скопелос, МОРА да го посетите Аг Јоанис.
Ова е најпознатиот пејзаж на Мама Миа. Тие го нарекуваат „Метеора“ на морето. На врвот е многу убава, мала црква.

Уверете се дека имате подготвена камера да земе многу селфи со спектакуларни погледи на позадината и да бидете завист на пријателите и семејството што не би можеле да ви се придружат на овој празник!

Скопелос Плажи - Адрина Плажи

Хотели во Скопелос Адрина

И последно, но не и најмалку важно, мојата омилена плажа на која некогаш сум била Адрина плажи). Андрините се навистина уникатно искуство сами по себе! Двајца добро организирани плажи се наоѓаат веднаш под Адрина Beach Hotel и Адрина Одморалиште и Спа. Исто така, има многу мали залиби во ист ред со кристално сини води и бујна зеленило натопувајќи во морето.

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво