7 дена на островот Скопелос - што да правам

7 ДЕНА НА Островот СКОПЕЛОС, ШТО ДА СЕ ПРАВИ НА Островот СКОПЕЛОС, ПРАЗ Хотели СКОПЕЛОС, Хотели НА МОРЕ, ЛЕТЕН ПРАЗНИК, СКОПЕЛОС ЗЕЛЕНА НА ПЛАВА, СКОПЕЛОС на плажите, СКОПЕЛОС ЗАБАВА, СКОПЕЛОССКИ ДЕЈНОСТИ, Хотели СКОПЕЛОС, СМЕСТУВАЊЕ СКОПЕЛОС, СКОПЕЛОС ПЛАНИРААТ ОДМОР, МИНИ ВОДИЧ ЗА СКОПЕЛОС, ПОМИНЕТЕ ЕДНА НЕДЕЛА НА ОСТОРОТ СКОПЕЛОС, АДРИНА Хотели СКОПЕЛОС, АДРИНА ХОТЕЛ НА ПЛАЖА, АДРИНА РЕЗОРТОТ И СПА, АДРИНА РЕСТАРНИЦИ, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

7 ДЕНА НА Островот СКОПЕЛОС - ШТО ДА СЕ ПРАВИ

Летото е тука, вашиот одмор штотуку започна и престојувате во најдобриот хотел покрај плажа на островот Скопелос. Хотели на Адрина, или Хотел Адрина Бич or Адрина Ресорт и Спа. Сепак, се чувствувате авантуристичко и ја имате оваа интензивна желба да го истражувате плажи на островот.

skopelos хотели adrina, 7 дена на островот Скопелос

Остров направен од сино и зелено. Бујниот Скопелос е секогаш подготвен дарежливо да им ги подари на секој што ќе го посети најубавите дарови на природата. Од традиционалниот главен Хора до величествениот плажи, славејќи ја со танцовите бранови магијата на Егејот.

На крајбрежје од 67 километри, има повеќе од 30 плажи кои се натпреваруваат во убавина за да го привлечат вашето внимание, покрај импозантниот главен град и живописниот град села.

Ви ја предлагаме совршената 7-дневна програма за следење. Најдоброто од Скопелос за една недела (7 дена на островот Скопелос)!

НЕДЕЛЕН ПЛАН НА СКОПЕЛОС на плажите

Со други зборови, има толку многу опции што лесно може да се збуните. Бидејќи имате можност само да го поминете денот на плажа, или можеби сакате да ја посетите Скопелос Хора, дали размислувате за можноста да одите секојдневно со брод, што е со нуркање, планинарење или велосипедизам? Некои од вас можеби ќе бидат заинтересирани да ги откријат културните моменти на островот Скопелос.

Затоа, опуштете се и ние ќе ви ја направиме најдобрата неделна програма за уживање во најдоброто плажи на Скопелос, од најпопуларните до најосамените.

Имајќи Адрина Хотели како основа, можете да ги посетите сите или да изберете што да следите. Подгответе се да го откриете плажи на Скопелос. (7 дена на островот Скопелос)

СОВЕТ 1 - Ако има северни ветрови изберете западен или јужен Плажи (на пример Милан, Костен)


СОВЕТ 2 - Бидете внимателни, уште едно упатство со повеќе рекреација и што мора да направите за да се следи…

СОВЕТ 3 - Кај Адрина Рецепција во хотелот, секогаш со задоволство ве услужуваме и одговараме на вашите прашања.

1 ДЕН АИ IANАННИС BEACH

Колку пати сте го гледале мјузиклот Mamma Mia? Колку пати сте пееле заедно со Дона „Победникот зема сè“? Признајте неколку пати...сега е датумот да го остварите вашиот сон. Посетете Агиос Јоанис плажа и потоа слободно качете се на 100 до Тој ianанис Кастри црква.

Цркви на црквата Агос Јоанис воздушна фотографија

Плажата е на пат кон сјај. Ќе наидете на пат во десната рака кој завршува во црквата во Агиос Јоанис. Лесно е бидејќи постојат знаци кои ве водат. Тој ianанис плажата е песочна, со ситни камчиња и камења со тиркизни води. Има неколку чадори и лежалки. Понатаму, на патот има менза во летната сезона која нуди вода, безалкохолни пијалоци и кафе.

Скопелос-Агиос-Јоанис-воздушна фотографија

СОВЕТ Најдобрите часови за искачување до Црквата Мама Миа е рано наутро или доцна попладне поради сонце.

ДЕН-2 ХОНДРОГИОРГИ- ПЕРИВОЛИУ

Дали уживавте во првиот ден на островот Скопелос? Да, направивте. Ајде да го организираме вашиот втор ден на уште една величествена плажа.. или два.

Плажа Хондрогиорги не е еден од најпопуларните. Се состои од мали заливи со карпести формации во морето со ситни камчиња. Кристално чистата тиркизна вода ќе ве импресионира на прв поглед.

СКОПЕЛОС КОНДРОГИОРГИ

Плажата нема ниту чадори за сонце, ниту бар на плажа. Паркирајте го вашиот автомобил на малиот паркинг со поглед Плажа Хондрогиорги. Потоа следете ја малата и лесно достапна патека која води до плажата.

Откако ќе уживате во пливањето на оваа плажа, продолжете Периволиу Плажа.

Фотографија на плажа Скопелос Плажи Периволиу

Периволиу Плажата е песочна плажа со прекрасни карпи кои создаваат природна сенка. На патот кон Периволиу Плажа, на десната рака ќе најдете издлабен и насликан камен. Има паркинг на карпата над плажата. Покрај тоа, има и бар на плажа за да ја задоволите вашата жед.

СОВЕТ И двете плажи не се достапни за лица со посебни потреби за мобилност бидејќи има стрмни патеки до брегот.

ДЕН-3 СТАФИЛОС- ВЕЛАНИО

Можеби малку ќе се изморите од плажи да се откријат. Јасно ни е јасно дека така, на вашиот трет ден, ви предлагаме да ја посетите една од најпопуларните плажи во Скопелос. Одете на југ и добредојде Плажа Стафилос, кој се наоѓа во прекрасен залив во подножјето на планина покриена со борови дрвја. Покрај тоа, плажата е песочна, а водата е волшебно сино-зелена. Плажа Стафилос е организиран со шезлонги и чадори како и бар на плажа.

СОВЕТ Можете да го посетите гробот на Принцот Стафилос.

Планини во Скопелос, плажа Стафилос, Seaview P

Мора да ни верувате, уште малку. Штета е да се посети Плажа Стафилос а не да ја премине другата страна на карпата. Треба само да прошетате малку и ќе се појави ридски рај Плажа Веланио.

Аеро-фотографија на плажа Скопелос Веланио

Плажа Веланио има бел песок, ситни камчиња и кристално чисти аквамарински води. Пејзажот од соништата не добил човечко мешање, па додека пливате се среќавате само со прекрасната плажа, синото небо и зелената борова шума. Веланио е официјална нудистичка плажа на островот Скопелос.

СОВЕТ Ако остане on Плажа Веланио кратко време по прекрасното зајдисонце, ќе наидете на кози од бесплатен дострел што се спуштаат пијат морска вода.

4 ДЕН Armenopetra BEACH

Добро утро! Како се чувствувате денес? Дали сте подготвени за уште еден совршен ден на островот Скопелос? Да ти си! Денес ќе одиме во посета Armenopetra Плажа.

Armenopetra Плажата, во Скопелос, е широка плажа со песок, бели камчиња и камења. Низ брегот има бел песочник, создавајќи глетка на светли ленти. Нема многу лесен пристап бидејќи надолниот земјен пат е тесен и груб. Сепак, неверојатниот пејзаж таму долу ќе го награди вашиот труд. Armenopetra Плажата се наоѓа по Нео климата - Село Елиос.

СОВЕТ On Armenopetra плажа можете да уживате во идилични зајдисонца, но да имате своја вода и храна залихи.

ДЕН 5 БЕСТ НА КАСТАНИ

Доста е со авантуристичката плажа. Ајде да ја посетиме најпопуларната плажа на островот, да танцуваме на песните на мама миа, да одиме на Плажа Кастани, каде се одвиваа повеќето сцени на познатиот мјузикл.

Фотографија на плажа Скопелос Кастани Мама Плажа Кастани, на островот Скопелос, е место со беспрекорна убавина со борови дрвја што се навиваат речиси во водата. Покрај тоа, на Плажа Кастани ги има сите потребни удобности бидејќи е организирана плажа.

At Плажа Кастани гостите можат да уживаат уште повеќе во модерниот бар на плажа. Плажа Кастани бар нуди чадори за сонце, лежалки и разновидни освежителни пијалоци, коктели и закуски.

СОВЕТ  Плажа Кастани е помалку од 7 минути возење од Адрина Хотели.

ДЕН 6 ИЛЈАДНИЦИ BEACH

Веќе сте 5 дена на островот Скопелос, но сепак, не сте го посетиле прекрасниот Милан Плажа. Воопшто не грижете се. Денес е денот да го сториме тоа!!

Скопелос Плажи Милиа Бич Аерорна фотографија

Милан Плажата е една од најпопуларните плажи на зелениот остров Скопелос. Многумина дури тврдат дека Милан е најдобрата плажа на островот Скопелос. Г Милан Плажа, ќе најдете бел песок измешан со камчиња. Тоа е најдолгата плажа на островот и се протега во два правци. Низа карпести формации, одлични за нуркање, природно се дели Милан Плажа на половина. На плажата има бар на плажа. 

СОВЕТ Плажа Милија не е само околу 5 минути возење од Хотели на Адрина но исто така има и водени спортови на плажа.

ДЕН 7 АДРИНА Хотел на плажа - АДРИНА РЕЗОРТОТ И СПА

За толку кратко време и доживувате толку многу посети. Треба да бидете наградени за вашиот труд. Затоа, разгалете се колку сакате на Хотели на Адрина.

Уживајте во сите луксузни содржини, пливајте во еден од двата големи базени со морска вода, напијте се коктел на плажа и уживајте во вкусно и квалитетно храна in Адрина"S Таверна ресторан. Обајцата Таверна и ресторан нудат грчки креативни јадења.

хотели на Адрина

Хотели на Адрина се синоним за луксузни одмори и квалитетна услуга. Клучот за успехот е пријателската атмосфера и топлото гостопримство со највисоките меѓународни стандарди на услуга и капацитети.

СОВЕТ Хотели на Адрина се изградени на совршено место на островот Скопелос, речиси во средината на Скопелос, на прекрасна падина покриена со борови дрвја.

За една недела, според нашиот 7-дневен план (7 дена на островот Скопелос), успевате да посетите толку многу плажи... сепак има уште толку многу места. Наш совет, посетете го Скопелос повторно, само еден не е доволен за да се открие целата убавина на овој магичен остров.

 

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво