7 + 1 Одлични ресторани за јадење во Скопелос

ГОЛЕМИ места за јадење во СКОПЕЛОС,  ХРАНА И Пијалок СКОПЕЛОС,  РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС СКОПЕЛОС, ПРАЗНИЦИ СКОПЕЛОС, ХРАНА СКОПЕЛОС, АДРИНА TAVERN, РОДИ, ОЛИВО, МУЗИ, ЖУПА, ОАЗА, МОНОГРАМА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS, Адрина Таверна во Скопелос, Периволи во Скопелос, Роди ресторанМаслиново дрво ресторанГлувци ресторан, Зупа, Оаза ресторан, Монограм

7 + 1 ГОЛЕМО РЕСТАРНИЦИ ДА ЈА ДА ЈА ПРАВИТЕ СКОПЕЛОС

Прекрасниот Скопелос резервира многу пријатни изненадувања за своите посетители. Во Скопелос, има многу интересни работи што треба да се прават освен да се плива во кристално чистите води на неговата маѓепсничка плажи. Ако сте убител на добар квалитет храна и барате повеќе посебни вкусови тогаш ви предлагаме да вечерате во следново ресторани - таверни: Адрина Таверна во Скопелос, Периволи во Скопелос, Роди ресторанМаслиново дрво ресторанГлувци ресторан, Зупа, Оаза ресторан, Монограм

ПЕРИВОЛИ

Периволи ресторан е гастрономски рај среде цветниот овоштарник полн со ароми. Сместено е во живописната уличка во Место град Скопје. Околината е одлична, а табелите се под лозови лисја. Тоа е ресторан со неколку табели да се даде максимална услуга. Вкусовите се истакнуваат и сите јадења се прават токму навреме за вашата нарачка. Затоа, бидете подготвени да уживате во вашата вечера без брзање.

скопје за периволи, ресторан за периволи скопели, ресторан за периволи хорско скопје

Одличен мезе за вашата вечера е вкусниот зеленчук курва како и печурката со месовонско сирење.

Инспиративни јадења ќе ги задоволат дури и најпребирливите гости. Треба да го вкусите свинското месо со јаболка и локални сливи, телешкото месо со солен зеленчук или сос од печурки, автентичните ќофтиња, одличните шпагети за песто, како и ракчиња со пилешки кари со ананас.

Списокот со вино ги опфаќа скоро сите вкусови.

Периволи повеќе не работи секоја година. Но, од година во година.

Периволи, Скопелос Хора, Тел: +30 24240 22549

АДРИНА TAVERN

Кога традиционалниот вкус станува посебен. Во магичен пејзаж, во морето, на Адрина Хотел на плажа во Панормос, ќе уживате во срдечен оброк. Професионална услуга и секогаш пријателски сопственици ќе ве натера да се чувствувате како дома.

Адрина таверна скопје, Адрина таверна панормос, Адрина хотели скопје

Започнете го вашиот оброк со ладни салати за полнење. Салатата Гавата секогаш импресионира со своите едноставни состојки и убавиот вкус. Домат, фета сирење, маслинки, капер, паксимади и порслани во најдобра можна комбинација.

Сите мезе се домашни со чисти суровини. Традиционалната пита со изопачено сирење, како што треба, крцкава и полнети со локално сирење од мизитра.

Специјалитетите на Андрина се шпагети од јастог како и шпагети од скорпија. Секој ден рибарот ја става својата риба во Адрина таверна, така дефинитивно ќе уживате во свежа риба.

Ако сте љубители на месо, со големо задоволство ќе изберете меѓу пеканија, јагнешко ребра, сочна плескавица од јогурт, свинско сувлаки и пилешки гиро.

Не прескокнувајте десерт. Сладолед профитерол со топло чоколадо е чудо на вкусови !!!!

Друг МОРА е извонреден список со вино.

Посета Адрина е уникатно искуство.

Адрина Таверна, Панормос Скопелос, Тел: +30 24240 23373 XNUMX

Rodi 

Во живописните улички на Скопелос, ќе го најдете Роди ресторан. Откако ќе го најдете, помогнете си да уживате во вкусна вечера. Неверојатните мириси ќе ве одведат сами на прекрасно ресторан. Роди се залага за калинка. Затоа калинката во издигнатиот двор ја оправдува етимологијата на ресторанимето. гребенот на калинки, гребенот на калинка во ресторан, земја со рифови од калинка

Декорацијата на ресторан ќе ве импресионира бидејќи сопственикот одлично го комбинира модерниот стил со традицијата.

Истата шема се однесува на неговите јадења, бидејќи некои од нив ги подготвува сопствената мајка на сопственикот. Релаксираната музика и волшебната околина ќе ви дадат посебна доза на вечерата.

Од менито за мезе, треба да вкусите одлични пламени, пржени како и кифлички од тиквички со локално катити сирење и нане. На менито ќе најдете различни грчки сирења, јадења од тестенини, како и традиционални вкусови. Вреди да се проба јагнешкото варено во саксија и свинското месо со сос од цитрус и карамелизирани јаболка.

Роди ресторан има пристоен список со вино со грчки етикети.

Роди, Скопелос Хора, Тел: +30 24240 24601

ОЛИВ

Olivo ресторан се наоѓа во Скопелос Хора, многу блиску до Пристаниште Скопелос. Тоа ресторан има романтична атмосфера. Градината со маслинки е плус сама по себе. Така, комбинацијата на таа градина со топлото осветлување и одличната музика ќе ве натера да сакате да се враќате повторно и повторно.

оливо ресторан скопело, оливо скопје, оливо ресторан хора скопје

Olivo  ресторан, Во  Место град Скопје, нуди вкусни алтернативни предлози. Некои специјални јадења на менито се папардел со конгломерат, рижото со цвекло и јогурт, пилешко рижото, морска ѕвезда со сос од модар патлиџан, говедски стекови, печено пилешко маринирано со кари, школки за мафини итн. Менито вклучува и месо на скара и лосос.

Дополнително, Оливо  ресторан нуди и вредна листа на вина.

Специјалниот десерт со чоколадна супа сигурно ќе ги зачуди вашите сетила.

Olivo  ресторан Скопелос Хора, Тел: +30 24240 23209

МУСИ

Ресторан Muses се наоѓа на левата страна на Пристаниште Скопелос. Локацијата е прекрасна бидејќи масите се наоѓаат на карпите и можете да уживате во неверојатниот поглед на Место град Скопје како и бескрајното сино Егејско Море. Ако сте убител на добро храна тогаш сте на вистинското место!музеј скопелос, маус ресторан скопели, музеи хор скопелос

Во Muses ќе уживате во грчките јадења во нивната најдобра можна верзија. Правилно зготвени јадења со чисти суровини. Ќе уживате и во морска храна и во јадења со месо. Разновидноста на вкусови што ќе ги најдете во списокот е задоволувачка и опфаќа секакви вкусови.

Силно ви препорачуваме да го пробате чизкејкот со џем од домати за предјадење и да нарачате салата од музи. Најмногу треба да ги вкусите полнетите плескавици со компири и сос од тартуфи, козји лимон, свинско месо со сливи, шпагети од морски плодови, печена блитва и полнети лигњи.

Во Muses ќе најдете и комплетна винска листа со различни етикети.

Музите, Скопелос Хора, Тел: +30 24240 24414

ЗОПА

Во прекрасното гратче на Скопелос, во посебниот простор на старата маслинка, ќе го најдете ресторанот Зупа. Во Зупа ќе уживате во прекрасно вкусно патување. Менито содржи главно медитерански грчки вкусови кои ќе ги подигнат вашите сетила. Главна карактеристика на ресторанот Жупа се чистите биолошки суровини што се користат при подготовката на јадењата. Традиционални рецепти базирани на јадења, со покреативен допир. 

зопа ресторан скопелос, зупа скопје, зопа скопелос хора

Во високо уреден простор, ќе уживате во романтична вечера слушајќи ги звуците на светската музичка сцена. Аромата на јасмин и прекрасната боја на бугенвила која доминира во просторот дефинитивно ќе ве импресионира.

Разновидноста на менито ќе ги задоволи сите гости. Вреди да се проба вкусната вкусна мусака, традиционални црвени ќофтиња, полжави, свинско слива, хамбургери и тестенини со морска храна. Свинското стебло е едно од  Зупа специјалитети

Ресторанот Зупа нуди богата листа на вина со 43 грчки етикети. 

Зупа, Скопелос Хора, Тел: +30 24240 24494

OASIS 

Во морскиот брег Нео климата or Село Елиос, веднаш до живописното пристаниште ќе го најдете ресторанот Oasis. Вистинска оаза која ќе ги задоволи и најпребирливите гости. И со разновидноста на јадењата и со одличниот квалитет. Ресторанот Оазис нуди прецизна услуга, топло гостопримство и добро зготвени јадења од грчката кујна. Поглед на море до Нео климата пристаништето е прекрасно.ресторани за оази, скопли, остров на скелети за оази, нео климатски елиос скопели

Сопственикот самиот одгледува зеленчук. Затоа, суровините што се користат за подготовка на извонредни јадења доаѓаат од таму. Со неверојатен вкус и посветеност на квалитетот, ресторанот Оазис создава совршен амбиент за незаборавен оброк или вечера, бидејќи останува отворен цел ден. 

In Оаза богата листа со вино ќе најдете многу со органски етикети.

Оаза менито останува верно на грчката традиција. Одлична традиционална пита со сирење, обилна салата, мусака, полнети домати и пиперки, печено говедско месо итн. Ќе најдете одлично месо на скара, свежа риба како и разни закуски како пица.

Оаза, Нео климата Скопелос, Тел: +30 24240 33674 XNUMX

монограм

Монограма снек бар Кафе се наоѓа веднаш до Coopенската кооперација „Скопелос“ во Село Глуша. Работи од утро до вечер и служи не само вкусно зготвени јадења, туку и разновидни предјадења, кафиња, пива, узо и други пијалоци. Сите пијалоци, се разбира, се придружени со традиционални грчки мезеди.монограма кафе скупело, монограма глоса скупело, монограма кафе бар закуска

Гости во снек бар Monogramma Кафе ќе го доживее врвното грчко гостопримство на најдобар можен начин. Многупати во Monogramma има настани со жива грчка музика каде забавата тече бескрајно.

И локалното население и туристите претпочитаат да вечераат или да имаат кафе во Монограма Кафе Бар бидејќи е забавен летен одмор. Monogramma не е класичен ресторан, тоа е нешто повеќе.

Willе уживате во вкусните мезе, срдечни салати и вкусните шпагети или во затворен простор или на масите надвор од алејата.

Монограми, сјај Скопелос, Тел: +30 24240 33110 XNUMX

Посетете го островот Скопелос и уживајте во вечерата на Адрина Таверна во Скопелос, Периволи во Скопелос, ресторан Роди, ресторан Оливо, ресторан Моуси, Зупа, ресторан Оаси, Монограма за уникатно искуство.

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com - skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво