7 + 1 таверни на пристаништата во Скопелос

 

ТАВЕРНАС НА ПОРТА СКОПЕЛОС, ХРАНА ВО СКОПЕЛОС, ХРАНА И Пијалок СКОПЕЛОС, РЕСТАРНИЦИ ТАВЕРС СКОПЕЛОС, на плажите СКОПЕЛОС, СЕРВИСКИ СПОРАДИ СКОПЕЛОС, ЛЕСНИ ПРАЗНИЦИ СКОПЕЛОС, ХРАНА СКОПЕЛОС, ЗАБАВА СКОПЕЛОС, ПРИКЛУЧОЦИ СКОПЕЛОС, ТАВЕРНАС ON ПРИКЛУЧОЦИ SKOPELOS, TA KYMATA SKOPELOS, KYRATSO'S KITCHEN SKOPELOS, MOLOS SKOPELOS, AKTAION SKOPELOS, STOU DIMITRAKI SKOPELOS, MOURIA SKOPELOS, ARAMIS SKOPELOS, FLISVOS SKOPELOS, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

7 + 1 ТАВЕРНАС ON ПРИКЛУЧОЦИ ВО СКОПЕЛОС

Скопелос се смета за скапоцен камен од Споради. Бидејќи тоа е прекрасен зелен остров со прекрасни плажи. Понатаму, е остров полн со живот. Скопелос е дефинитивно неверојатна дестинација за незаборавни летни одмори. Затоа, ќе уживате во моменти на релаксација и забава.

Покрај тоа, во Скопелос ќе вкусите вкусно храна. Ги избравме најдобрите таверни и ресторани на островот пристаништа.

Уживајте !!!

СВЕТСКА РИБА И МАСОВИ ПОВЕЕ ДО КОМАТА „О АГЕЛОС“

Таверната Та Кимата на графика се наоѓа во Старото пристаниште Скопелос Хора. Таа е под популарната црква Панагица од Пиргос.

Таверната Та Кимата има долга историја бидејќи успешно работи од 1896 година. Сега е преземена од четвртата генерација на семејството Грипиотис. Покрај тоа, ќе ги вкусите традиционалните добро зготвени вкусови со посвеж пристап. Бидејќи готвачот ја комбинира традицијата со креацијата нудејќи ви неверојатни јадења !!


Екстрас: На Таверна Та Кимата често е домаќин на автентични грчки ноќи со жива музика, бузуки и вистинска ребетико музика.

Таверна Та Кимата, Стар Пристаниште Скопелос град, тел. + 30 24240 22381

КУCHА НА ТАВЕРН КИРАТСО

Таверната Kyratso's Kitchen се наоѓа во стар пристаниште Скопелос Градот. Ви нуди прекрасен поглед на морето.

Секако, во таверната на Кујната на Кирацо ќе вкусите вкусни традиционални јадења. Секогаш готви од г-ѓа. Самата Кирацо. Специјалитети на таверната се козата со сливи. Значи, ако сакаш добро храна, пијат, и забава тогаш сте дошле на вистинското место.

киратско скопје, ресторани и таверни скопели, хора скелели, киратско таверна скопје

Екстра: Во таверната на кујната на Кирацо ќе имате можност да слушнете во живо Рембетико музика. Всушност, ќе доживеете автентичен Скопелос забава.

Таверна на кујната на Карецо, Олд пристаниште Место град Скопје, Тел. + 30 24240 23184

ТАВЕРНО МОЛОС

Молос Таверна се наоѓа веќе неколку децении од стариот пристаниште Скопелос Градот. Молос нуди пријателска атмосфера и одлична услуга.

At Таверна ресторан Молос Скопелос секојдневно ќе најдете свежа риба и морска храна. Менито вклучува традиционални јадења од Скопелос и повеќе посебни вкусови. Вкусови како свинско месо со мед од Скопелос и рузмарин. Исто така, тарт од артишок и зајак со ципуро и кајсии.


ДОДАТОЦИ: Во таверната Молос ќе можете да слушате грчка музика во живо, со бузуки и багламадаки. Забавувајте се со „ребетички“ песни.

Таверна О Молос, старо пристаниште Место град Скопје, Тел. + 30 24240 22551

TAVERN АКЦИЈА

на таверна Актаион се наоѓа на привилегирано место, главната плажа во Место град Скопје. Ви нуди спектакуларен поглед на морето.

Во Актајон таверна, ќе уживате во свежа морска храна и месо на скара, исто така традиционални јадења. Не пропуштајте да ја пробате свинската слива од Скопелос и печената сабјарка со зеленчук.

Околината во таверната Актаион е исклучително пријателска.

таверна актајон скопелос, таверна актајон, ресторани и таверни скопелос, хорско скопје

 

ДОДАТОЦИ: Кафаната Актаион е на Продромос Катинотис и неговиот брат Стелиос. Првиот стана познат со неговото учество во првиот ријалити Големиот брат во Грција.

Таверна Актајон, пристаниште Место град Скопје, Тел. + 30 24240 22239

TAVERN СТУ ДИМИТРАКИ

На само неколку метри од пристаниште Скопелос Градот е традиционалната кафана Стоу Димитраки. Стоу Димитраки може да ужива во секојдневните Скопелос добро зготвени јадења, месо на скара. Свежа риба и морски плодови. Понатаму, традиционалното „мезе“ на Скопелос го придружува узото, ракијата.

Таверната Стоу Димитраки е позната по вкусните шпагети со ракчиња. За одличната услуга, исто така, секогаш е брза и пријателска.
stou dimitraki scopelos, ресторани и таверни скопели

Екстрас: The Таверна Стоу Димитраки има приватен бесплатен паркинг. Без сомнение е идеална дестинација за ручек и мезе од ципуро.

Таверна Стоу Димитраки, пристаниште Место град Скопје, Тел. + 30 2424 770171

Риби и морска храна TAVERN - РЕСТОРАН МУРИЈА

Мурија Таверна се наоѓа во ветровито  Агнонтас пристаниште. Нуди квалитет храна, ципура и мезе во секое време од денот. Ќе уживате не само во традиционални јадења, туку и во спектакуларни погледи.

Локалната готвачка Марија сигурно ќе ве импресионира со вкусот на нејзините традиционални јадења. Конкретно, специјалитетите на ресторан се јастог со шпагети и сета свежа риба.

Покрај тоа, на таверна ви нуди идилична околина. Природната сенка на вековната црница, комбинирана со одлична услуга и пријателската атмосфера на таверната.
mouria skopelos, mouria fish fish, taverna skopelos, mouria agnontas

ДОДАТОЦИ: Исто така, можете да уживате во кафе и појадок на бесплатните лежалки и чадори кои ги нуди таверната Мурија на Плажа Агнонтас.

Таверна ресторан Мурија, Агнонтас Скопелос, Тел. + 30 24240 22897

TAVERN АРАМИС

Традиционалната таверна Арамис се наоѓа во прекрасното Лутраки пристаниште на сјај Скопелос. Покрај тоа, во таверната Арамис ќе најдете топла средина со прекрасен поглед на морето. Исто така, домашно готвење Скопелос храна.

Понатаму, пријателскиот и внимателен персонал заедно со гостопримливите сопственици ќе направат да се чувствувате како дома, навистина.

Менито во таверната Арамис, во Лутраки, сјај Скопелос, вклучува и јадења од традиционална грчка кујна, скара и свежа морска храна.

таверна арами скопелос, арамис лутраки скопли, ресторани и таверни скопели

ДОДАТОЦИ: Прекрасната локација и топлата средина на таверната Арамис се идеални за сите. Особено за семејства со деца, пријатели, како и парови.

Таверната Арамис, Лутраки сјај Скопелос, Тел. +30 24240 33731

TAVERN ФЛИСВОС

Риба таверна Флизвос ресторан се наоѓа на десната страна на Лутраки Пристаниште во сјај Скопелос. Тоа е одлична таверна која ви нуди добро зготвена храна на маси кои се буквално покрај море.

Покрај тоа, во рибната таверна Флисвос можете да имате целосен оброк. Можете исто така да го придружувате вашиот пијат, узо или ципуро со фино мезе. Додека треба да ја вкусите чорбата со морска храна и традиционалната мусака.

флизвос скопје, риба таверна, флисвос скопје, флисвос лутраки, ресторани и таверни скопели

ДОДАТОЦИ: Без сомнение, неговата локација ќе ве воодушеви. Вкусно вкусно храна и рачно изработена „мезе“ токму таму каде што бранот пука. Таверната Флисвос е идеална за семејства со деца, како и за пријатели.

Таверната Фливос, Лутраки Скопелос, Тел. +30 24240 33856

 

Skopelos.com -  Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор -  Адрина  Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co -  Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво