Hovolo Beach Bliss: Откривање на убавината на островот Скопелос за вашето совршено бегство!

СКОПЕЛОС ХОВОЛО ПЛАЖА, ОСТРОВ СКОПЕЛОС на плажите, ХОВОЛО SKOPELOS BEACH, SKOPELOS BEACH TOURISM, SKOPELOS BEST на плажите ВОДИЧИ, СОВЕТИ ЗА ХОВОЛО ПЛАЖА, ИСТРАЖУВАЊЕ НА СКОПЕЛОС на плажите, МАДАЛАКИ КАФЕ, на плажите ВО СКОПЕЛОС, СЕВЕРНИ СПОРАДИ, ГРЧКИ ОСТРОВИ, ГРЦИЈА, БЛОГ СКОПЕЛОС, SKOPELOS BLOGSPOT, SKOPELOS BLOGGING, SKOPELOS BLOGS, SKOPELOS BLOGGERS

Ховоло Плажа Блис: Откривање на убавината на островот Скопелос за вашето совршено бегство!

 

Започнете со патување до воодушевувачкото Ховоло Плажа, добро чувана тајна на прекрасниот остров Скопелос. Вгнезден меѓу шармантните Скопелос Хора, и живописното сјај Вила, веднаш до живописните Елиос, овој недопрен рај нуди совршено бегство.

 

Оваа прекрасна плажа на островот Скопелос ве поканува во засолниште на спокојство натопено со сонце и сини води.

Покрај тоа, се појави и Телеграф Ховоло Плажата на својата листа на 17 највпечатливи плажи во Грција, признавајќи го нејзиниот волшебен пејзаж.

локација:

Ховоло Плажата на Скопелос е на западната страна на островот. Е во Елиос, 18 км од Место град Скопје, По Костен или плажата Мама Миа. Плажата Човоло е погодно лоцирана на 26 минути од срцето на Скопелос Хора, што го прави достапно одморалиште и за локалното население и за патниците. Од Село Глуша, Ховоло Плажата е оддалечена околу 7 километри. Со автомобил ќе ви бидат потребни 12 минути за да стигнете таму.

 

 

Ховоло Плажата е 700 метри од Брегот на Елиос. Кога ќе стигнете до Нео Клима- Елиос, следете ги знаците за да стигнете до плажата.

Сценско возење низ бујните пејзажи на островот ќе ве одведе до оваа крајбрежна оаза.

Стигнување таму - Паркинг:

Започнете со истражување по кривулестите патишта, воодушевувајќи ги вашите сетила со прекрасни глетки и чувство на желно исчекување. Патот до Ховоло Плажата е составен дел од авантурата.

Ховоло Плажата на островот Скопелос започнува на јужната страна на Нео климата or Село Елиос. Од една страна, ќе го видите пристаништето? од друга, нерамните карпи. По пристигнувањето, можете удобно да го паркирате вашиот автомобил во близина на морето. На крајот од улицата има одредено паркинг простор.

Од плажата на населбата свртете лево пешки. Дел од трасата минува низ море. На патот до главната плажа, откријте 2-3 мали заливи. Морските чевли го олеснуваат одењето. Добро времето подобрува Ховоло Удобност на плажата.

Фотографија на плажа Скопелос Ховоло

Чистината на водата, прекрасните пејзажи и прекрасното зајдисонце сигурно ќе ве убедат повторно да ја посетите оваа прекрасна плажа.

Приближување до плажата:
Колку подлабоко одите, подводната глетка станува поневеројатна. Ќе видите прекрасен поглед со златни песоци и чиста вода, како разгледница со совршена слика. Тоа е прекрасно место за одмор и истражување. Тешките за навигација патеки ја поврзуваат оваа плажа со соседните помали. 
Фотографија на плажа Скопелос Ховоло
Блаженство покрај плажа:

Ховоло се смета за една од најубавите на Скопелос плажи поради чистите води и мирното опкружување. Има три прекрасни заливи во Ховоло, секој со своја уникатна убавина, опкружен со големи карпи со ретка вегетација која стигнува до брегот.

Зелените борови дрвја, цврсто закотвени во белите карпи, даваат освежувачка сенка. Ситниот бел песок, заедно со тиркизните води, ја сочинуваат егзотичната убавина на плажата.

Доминантната карактеристика на оваа плажа лежи во нејзината нескротлива привлечност, обележана со големи бели карпи кои го опкружуваат недопрениот песок и зелените води. Овие значителни карпи нудат природно засенчување за посетителите на плажа, на кои им се советува да носат вода, душеци за плажа и закуски.

Кристално чистата вода совршено го надополнува импресивниот карпест пејсаж. Иако нема објекти за спортови на вода, Ховоло нуди спокојство, слично како и многу други плажи во Скопелос. Посетителите можат да ги истражуваат заливите и да уживаат во природната убавина на Ховоло.

Ховоло Плажата нуди спокојно бегство од метежот и вревата. Затоа, опуштете се под топлото сонце. Освен тоа, напуштете се освежувачки во Егејското Море или едноставно прошетајте по брегот за да го почувствувате мекиот песок под вашите нозе.

 

објекти:

Препуштете се на удобностите на живеењето покрај плажа со Мадалаки Кафе. Без разлика дали копнеете за кул пијат, локални деликатеси или релаксација покрај плажа, Ховоло Плажата ве покрива. Понатаму, можете да уживате во сето горенаведено и повеќе од рано наутро до доцна навечер.

Кафе Скопелос Мадалаки

 

Локални совети:
  • Кога одите на плажа, размислете да одите боси ако ви недостасуваат чевли на плажа. Затоа што на пат постои можност накратко да се навлажни, до само над глуждовите.
  • Околните карпи се совршени за авантуристички нуркања.
  • Примарниот пат до Ховолос исто така, претставува мала опасност од лизгање, нагласувајќи ја потребата посетителите да бидат внимателни.
  • Ако продолжите со пливање налево од неговата страна свртена кон морето, тогаш ќе пристигнете во Плажа Екатопенинтари.

  • Понесете своја сопствена лежалка на плажа и чадор за сонце.
  • Не пропуштајте го воодушевувачкото зајдисонце во Кафе Мадалаки. Додека уживате во локални пива и освежителни коктели, во придружба на салон, реге и хаус музика.
  • In Село Елиос, има неколку традиционални приморски таверни кои нудат вкусни јадења. Затоа, на само 700 метри од плажата, можете да уживате во совршен оброк.

 

Фотографија на плажа Скопелос Ховоло

 

Откријте го шармот на Ховоло Плажа. Тоа е мирно место каде времето забавува, и секој момент ја слави убавината на природата. Потопете се во магијата на островот Скопелос и создадете спомени од тоа остане со тебе долго откако брановите ќе го допрат брегот.

 

Skopelos.com - Блог Скопелос

Блог.Skopelos.com -  skopelos.com/blog

Автор - Адрина Хотели Скопелос - www. Адрина.gr 

јас www.adrinabeach.co - Јас www.adrinaresort.co

Најновите објави Свежи написи од блогот

Booking.com

Следете не

Што се интересира? Откријте нешто убаво