Студија Смарагд

Одликувајќи се со бесплатна WiFi и градина со скара, Smaragdi Rooms and Studios се наоѓа близу до Стафилос.
Мобилен телефон: + 30 6972726173
Секундарна телефон: + 30 24240 22539

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Смарагд студиа Скопелос, студиа Смарагд Скопелос, смарагдни соби Скопелос,  сместување скопелос, Стафилос, Стафилос, Хора Скопелос, Место град Скопје, Северни споради, Грција, летни одмори

ЕМЕРАЛД Гарсониери

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Смарагд студиа Скопелос се наоѓа на централниот пат помеѓу Хопора Скопелос и Стафилос. Да бидеме поконкретни сместување е на растојание од 2,5 километар од Место град Скопје и на 1,5 километри оддалеченост Плажа Стафилос. Затоа Стафилос е најблиската плажа до Смарагди студиа.

Преминување на убавото Плажа Стафилос таму е прекрасен Плажа Веланио. Всушност Веланио е официјална нудистичка плажа на островот Скопелос.

Покрај тоа, Смарагди сместување комплексни карактеристики соби, студиа и мезонети. Собите имаат капацитет да сместат 2 лица, студиа се идеални за 2-3 лица, додека мезонетите имаат капацитет да сместат од 2 до 4 лица.

Покрај тоа сместување единица е среде цветаат градина со внатрешен двор и скара објекти. Во надворешната област на зградата има и мебел за јадење каде што гостинот може да ужива во моменти на релаксација.

Сите единици во Смарагди студиа Скопелос обезбедува фрижидер, клима уред и телевизор. На секој кат има кујна, со сите потребни удобности, за заедничка употреба на сите гости на двокреветните соби.

Секоја единица, во студиа Смарагди, доаѓа со индивидуален балкон со поглед на планините опфатени со борови. Бесплатно WiFi и бесплатен паркинг се исто така достапни во просториите.

Смарагд студиа Скопелос се исто така до автобуската станица. На островот Скопелос, особено за време на летниот период, патувањата на автобусите се многу често и организирани. Покрај тоа, близу до сместување комплексни има ресторани таверни, супермаркет, пекара како и бензинска пумпа.

Островот Скопелос е добро познат по зелените предели кои совршено ја комбинираат сината боја на морето со зелената боја на боровите дрвја. Други убави плажи во посета на островот Скопелос се Агнонтас, Limnonari, Панормос, Милан Костен.

Најблискиот аеродром до Скопелос е Скијатос.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени на барање
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинствоПостелнина на секои 3 дена
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  TV

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com