4М кафе

Кафе куќа 4М е кафе-плажа што нуди кафиња, десерти и аперитиви.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

4М Кафе куќа Скопелос, кафеана во Скопелос Агнонтас, кафеана на плажа во агнанта, Десерт во Агнонтас, Кафуле во скопје, појадок во скопје

Дом од 4 м кафе

СКОПЕЛОС КАФЕ

 

Кафе куќа 4М Скопелос се наоѓа на прекрасната плажа на Агнонтас. Кафе продавницата за 4 метри во Скопелос е отворена цел ден до доцна во ноќта. Тоа е прекрасно предно кафе на плажа во Агнонтас.

4M Coffee House нуди богато мени. Сервира секакви кафиња, како и многу коктели и аперитиви. Мохитос, Дакири, Маргаритас, Космополитен, Аперол, како и неколку прекрасни избори без алкохол, како што е кул мохото без алкохол со јаболко.

Ако барате место близу синото море за да уживате во кралскиот појадок, тогаш треба да посетите 4 милиони кафе во Агнонтас. Постојат различни избори кои ги опфаќаат сите вкусови. Од класичен англиски појадок до екстремно палачинки со вкусни напивки.

За активното сладок заб менито за десерт е долго и импресивно. Задолжително на ова кафе-плажа се пржените топчиња што се служат или со мед или со чоколадо. За најдобрите десерти во Агнонтас плажа сте на вистинското место. Менито содржи и некои традиционални грчки десерти како што се ekmek kataifi и пита од сируп од орев.

Агнонтас плажата е оддалечена 8 км Место град Скопје. Зајдисонцето во Агнонтас е уникатна, комбинацијата на синото море со боровите дрва создава прекрасен пејзаж. Плажата во основа се наоѓа во заштитен залив. Освен од кафе-куќата 4М има и популарни риби таверни in Агнонтас плажа.

 

 

Други јазици

Агнонтас 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com