Адринес Бич

Прекрасната плажа Адринес се во основа три мали заливи во низа меѓу Панормос и Милја Бич.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Адринис Бич Скопелос, скопје плажи адрини, скопски адрини на плажа, адрина плажа хотели скопје, панормос скепели на плажа, скопски скопјани на адренакија

АДРИНЕС, АДРИНАКИЈА

СКОПЕЛОС на плажите

Прекрасната Adrines плажа во основа е три мали заливи во низа помеѓу Панормос Милан Плажа. Многу луѓе тврдат дека Адринес е најубавото место на островот Скопелос. Скопелос е огромен плажи, можеби од најубавиот грчки плажи. Тоа е зелениот на синогрчки остров, најзелениот остров на Егејот.

Adrines beach skopelos имаат сребрени камчиња и неверојатни кристално чисти води кои се прегрнуваат во целосна хармонија со зелените борови. Од боровите има природна сенка. Пристапот е лесен, само следете ја патеката од главниот пат.

Прекрасниот остров Скопелос не само што е полн со природни убавини, туку и со мистериозни легенди и вредни скриени богатства. Една од нив е познатата жена Пират Адрина. на плажи ја зедоа гривата по бестрашниот пират Адрина. И покрај тоа што беше бестрашен, таа беше жена длабоко в loveубена во својот вереник. Кога починал во битка, таа решила да го стави својот живот со качување во карпа, скокнала во морето и се удавила. Прво, таа го скри своето богатство на плажа.

Адрините се оддалечени 13 км од Скопелос Хора и оддалечени 12 километри Село Глуша. Ајде да речеме среде скопскиот остров. Со автомобил од Пристаниште Скопелос е околу 18 минути, додека од Гулса е околу 20 минути пат.

At Адрина плажа, во близина Панормос залив таму се одличните плажата Хотели на Адрина. Во првиот залив што доаѓа од Скопелос Хора се четирите starsвезди Хотел Адрина Бич. На вториот залив е пет starвезди Adrina Resort & Spa Hotel. Двете хотели ги имаат сите услови да поминат незаборавни одмори. Има три ресторани , Адрина Таверна, Калиспера Nero како и барови на плажа.

Други јазици

Скопелос, Панормос Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Адринес Бич

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.