Куќа Агапи Нефели

Обновената куќа Агапи Нефели се наоѓа во старото пристаниште Скопелос, нуди покривна тераса со прекрасен поглед кон градот, пристаништето, морето и планините.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Куќа Скопелос Нефели, Куќа Скопелос Агапи Нефели, Нефели Скопелос, пристаниште Скопелос, Хора Скопелос, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

АГАПИ НЕФЕЛИ КУUSА СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Навистина убава куќа тотално реновирана. Врвна покривна тераса каде можете да уживате во прекрасен поглед од 360 ° над градот, пристаништето, морето и планините.

Лачен премин од влезната сала води во добро опремена кујна со бар за појадок. Надвор од кујната, живите соба е привлечно украсен и сè уште го има оригиналното катче за агол. Тука е софа, маса и столови - а има и нова долна бања со мермерен врв, туш и многу простор за складирање. Дрвено скалило води до големата главна спална соба. Понатамошно скалило води надвор од спалната соба и до прекрасна, делумно засенчена тераса на покривот - потпорниот wallид е прилично низок, па затоа не е погоден за мали деца. Тука имате сè што ви треба - летна кујна, скара, маса и столови, лежалки и прекрасен поглед над покривите на градот и преку пристаништето. Вие нема да сакате да се преселите! Спие 2 возрасни.

• Стилски традиционален целосно реновиран сместување

• Традиционална селска локација во живописна околина, улица без сообраќај

• Тераса на покривот со прекрасен поглед на море, планина и град, летна кујна, маси, столови и лежалки

• Клима и тивок вентилатор за таван над креветот.

• 5 минути пешачење до пристаништето, продавници и таверни и бесплатен паркинг на пристаништето

• оваа куќа се изнајмува

Разно:
  Само возрасниСоби за непушачи
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискифранцускатагрчките
Отворен:
  Сонцето тераса
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
Базен - Велнес објекти:
  Лежалки за сонце или столчиња за плажа

Други јазици

Booking.com