Таверна Актаион

Скопелос, морска храна, медитерански, здрав, грчки

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Актаион Таверна, скопје ресторани таверни, скопје ресторани таверни Актајон, Скопелос таверна Актајон, Скопелос таверна актеон

АКЦИЈА TAVERN

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Активирајте Таверна е централно лоцирана на плажа на Место град Скопје, во кој има прекрасни погледи на море. Всушност Актајон таверна е помеѓу новото и старото пристаниште на Место град Скопје. Актеон Таверна нуди семејна пријатна атмосфера, пријателска услуга, како и добро зготвени традиционални домашни јадења, свежи морски плодови и риби, ладни салати и вкусни мезе.

Понатаму, во Актаион Таверна, на плажа на Место град Скопје, ќе најдете брза услуга и вкусни јадења во текот на сите часови на денот. Треба да вкусите, меѓу другите јадења, риба мечка на скара со зеленчук и пржените лигњи.

Сопственикот на Актаион Таверна, Продромос Катиниотис е популарен откако учествуваше во грчката реалност Големиот Брат. Тој и неговиот брат Стелиос секогаш се kindубезни и повеќе од подготвени да ви служат.

Активирајте Таверна на плажа на Место град Скопје, е близу до Панагица од Пиргос. Панагица на Пиргос е на работ на Место град Скопје и е многу популарна капела. Всушност, тоа е едно од најпознатите разгледувања на места во Скопелос, што привлекува многу посетители. Потребно е само да се искачите на неколку скали и да уживате во бескрајното море. Погледот го одзема здивот. Дефинитивно треба да имате некои слики таму.

Во Актаион Таверна, ќе уживате во свежа риба, убави рачно изработени грчки мезадеси и традиционални јадења. Willе добиете задоволство и од пријателската услуга и прекрасниот поглед кон морето.

 

 

 

Други јазици

Booking.com