Куќа во базенот Алетри

Лоцирана на 2,2 км од плажата Агнонта, Алетри базен куќа нуди традиционално сместување со модерни удобности и бесплатна WiFi.
MHTE: 0726K123K0322101

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

 

Куќа во базенот Алетри Скопелос, Вили на базен, Агнонтас, Хора Скопелос, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

АЛЕТРИ БАЗЕН КОТЕ

СКОПЕЛОС базен Вили

Вила за базени Алетри Скопелос е надвор од Кора на Скопелос. Куќата е 120 квадратни метри и е многу традиционална, со дрвени мебел и високи тавани. Како и да е, понудените удобности се модерни и удобни.

Алетри базен Куќа Скопелос е на растојание од 2,2 км од Агнонтас плажа додека Пристаниште Скопелос е околу 3 км. Со автомобил растојанијата се помалку од 8 минути.

Покрај тоа, вилата Алетри базен се одликува со традиционална сместување во комбинација со современи објекти како што се базен со чадори за сонце и лежалки. Исто така има и внатрешен двор во просториите.
Алетри базен Куќа Скопелос доаѓа со 2 спални соби и може да прими 4 лица. Едната спална соба нуди дополнителен брачен кревет, а другата брачен кревет. Кујната ги содржи сите потребни удобности како што се прибор, микробранова, детски високи столици, фурна, електричен котел, тостер, машина за кафе, како и машина за перење.

Отворен простор за живеење соба располага со софа кревети, ТВ со рамен екран и ДВД плеер. Постојат 3 бањи во куќата. Прекрасната надворешна област обезбедува, освен од базен, градина, внатрешен двор, тераса и скара.

Бујниот остров Скопелос се смета за најзелен остров на Егејското Море и Северните Споради. Всушност, повеќе од 80% од островот е покриен со борови шуми. Величествениот плажи на Скопелос вреди да се посетат сите. .Специјална карактеристика е тоа што боровите буквално се вкорени во морето. Островот Скопелос ја има и титулата зелена на синиот остров.

Вила за базени Алетри е близу Агнонтас плажа, како и да Limnonari плажа Некои други од најпопуларните плажи се Стафилос, Панормос,  Милан   Костени.

Плажа Кастани стана познат од филмот Мама миа.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  пешачење
Храна и пијалок:
  Објекти за скараПослужавник послужавник
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  Услуга за шатл (дополнително плаќање)
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com