Апартмани Алтана

Алтаните Алтана се наоѓаат во областа Рахес одозгора Хора Скопелос и нудат прекрасен поглед кон морето и планините. 
Мобилен телефон: + 30 6973666299

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Боуер Апартмани Скопелос, белведер сместување скопје, Скопелос Апартмани студиа, Скопелос сместување, Хора Скопелос, Рахес, Северни споради, Грција

БАВЕР АПАРТМАНИ

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Боуер Апартмани Скопелос се наоѓа во областа Рахес наопаку Скопелос Хора нуди прекрасен поглед кон морето и планините. Постојат автономни и независни сместување единици. На Апартмани со сите потреби за безгрижен летен одмор на островот Скопелос во Грција.

Покрај тоа Алтана Апартмани Скопелос се наоѓа на 1,5 км Пристаниште Скопелос. Ова растојание со автомобил е помалку од 5 минути. На Скопелос Хора има многу традиционални таверни ресторан каде можете да ја вкусите вкусната локална кујна. Има и многу кафулиња и барови, за оние кои бараат дополнителна забава и ноќен живот.

In Скопелос Хора  има и супермаркети, пекари, слаткарници, сезонски продавници и друга продавница за облека и сувенири. За сувенири, вреди да се купи еден од познатите ножеви на Скопелос. Покрај тоа, на пазарот во Скопелос ќе најдете прекрасни локални парчиња уметници, главно сликари и керамика.

Покрај тоа апартмани можат да се сместат од 2-4 лица. На студиа се два ката апартмани. Двата спрата апартмани се поврзани со внатрешни скали. На приземјето има спални соби и бања. Додека на горниот кат има кујна со сите потребни комфор, живеење соба и јадење соба комплетно наместен, како и бања. Двете бањи имаат туш. На последниот кат има и пријатна тераса со поглед и на кристално синото море и планините опфатени со борови.

Покрај тоа, надворешната површина има двор и скара. Бесплатен паркинг е исто така достапен и на лице место.

Најблиската плажа до Апартмани Алтана Скопелос е Плажа Стафилос, оддалечено околу 5 км. Додека Плажа Агнонтас е оддалечено од 6 км оддалечено од сместување. Друго плажи дефинитивно треба да ги посетите островот Скопелос Милан Костен. Со автомобил нема да ви требаат повеќе од 20 минути за да стигнете.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинствоПостелнина на секои 3 дена
Отворен:
  Паркинг
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Апартмани Алтана

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.