Мезонети Althea Studios

Нудат нови угостителски климатизирани новоизградени единици Студијата Алтеа и Мезонетите се наоѓаат во величествениот Агнонта
Мобилен телефон: + 30 6980074373
Секундарна телефон: + 30 210 3474927
MHTE: 0756Κ123Κ0323900

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Алтеа студиа Скопелос, мезонети на Алтеа, Скопелос, сместување скопје, апартмани студиа скопје, Агнонтас, Северни споради, Грција, летни одмори

АЛТЕА  ДОМА СТУДИОВИ

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Алтеа студиа Скопелос се сместени во живописното населено место Агнонтас, на само 40 метри оддалеченост од плажа. На сместување комплексот се состои од 6 новоизградени студиа и мезонети. Постојат 4 студиа со еден заеднички простор, 45 кв.м со капацитет од 2-4 лица. Мезонетите се 2 со големина од 90 квадратни метри и капацитет од 2 до 5 лица.

Понатаму, 2-те мезонети располагаат со две спални соби, две бањи, како и живеење соба. Сите единици се со ТВ, соларен бојлер и климатизација. Сите апартмани нудат комплетно опремена кујна со фрижидер, фурна и тостер.

Секој индивидуален балкон нуди поглед на планина и море.

Бесплатна WiFi и паркинг простор се исто така достапни на страницата.

Сценско Скопелос Хора е оддалечена 8 километри од Алтеа студиа Мезонети Скопелос во Агнонтас. Со автомобил гостин ќе треба приближно десет минути. Близу до сместување тука е автобуската станица. Имајте на ум дека, особено за време на летниот период, патувањата на автобусите се многу често и организирани. Повеќето од плажи на островот, како и на села од Скопелос, се лесно достапни со автомобил или локален превоз.

Покрај тоа, Глоса е втора населба на островот Скопелос.  Лутраки, пристаништето на Глоса, е оддалечено околу 30 минути со автомобил од сместување.

Најблиската плажа до Алтеа студиа и мезонети, освен Агнонтас плажа што е на одење, е Limnonari Плажа на растојание од 1,5 км. Додека Стафилос и Веланио се оддалечени 4 километри од сместување. Бензинска пумпа е на растојание од 5,5 км од Студија Алтеа Скопелос.

On Агнонтас плажа, буквално веднаш на плажа, ќе најдете три рибни таверни да јадат вкусни традиционални јадења, како и свежа риба. Исто така има кафулиња.

 

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинствоПостелнина на секои 3 дена
Отворен:
  ПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Сефови
  Обезбеден паркинг
  TV

Други јазици

Агнонтас 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com