Куќа Ананија

Одликувајќи се со скара во раскошна градина, Anania Paradise Cottage е поставена на рид на 8 километри од Скопелос Хора
Мобилен телефон: + 30 6983387553
Секундарна телефон: + 30 6946849596

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Куќа во куќа Ананија Скопелос, рајска куќа Ананија скопелос, Куќа Ананија Скопелос, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

АНАНИЈА КОТЕAGEНА КУА

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Куќа за куќи Ананијас Скопелос е традиционална куќа поставена на рид покриен со борови (надморска височина 280 метри) во областа Ананија. Областа Ананија е помеѓу Панормос Место град Скопје. Всушност Скопелос Хора и Пристаниште Скопелос се оддалечени околу 8 километри од викендичката. Со автомобил на гостите ќе им требаат од 10 до 15 минути.

Покрај тоа, рајската куќа Ананија е традиционална куќа во скапелос, наречена каливи. Куќата за куќи се наоѓа меѓу приватна оградена парцела и може да прими до 6 лица. Главната спална соба е всушност традиционален кревет со софа со 3 двојни душеци на последниот кат од зградата.

Бидејќи станува збор за традиционален каливи, куќа за куќи Ананија Скопелос има посебна зграда преку една спална соба, каде што се кујната, трпезаријата, како и бањата. Влезот е надвор.

Кујната им ги нуди сите неопходни удобности на гостите, како што се печка, тостер, машина за перење и рингла. Покрај тоа, јадење област доаѓа со мебел. Во просториите има и ТВ и клима уред.

Понатаму, викендичката располага со градина со мебел, традиционална пекарница и скара со поглед на зелените планини до островот Алонисос. Исто така постои и уличен паркинг на располагање.

Куќата куќа Ананијас Скопелос е идеална за theубителите на природата. Дали е поудобно да имате свое средство за превоз. Сопствениците обезбедуваат услуги за изнајмување на автомобили и велосипеди. Да се ​​биде во оваа прекрасна област, не пропуштајте пешачење по планините.

Дури и за време на жешкиот грчки летен период, традиционалната куќа останува кул поради борови дрвја што ја опкружуваат областа.

на плажи of Стафилос, Агнонтас, Limnonari, Панормос Милан сите се на растојание од 8-12 минути со автомобил од сместување.

Бензинска пумпа е на растојание од 6.5 км од куќата.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  Изнајмување велосипед (Дополнителна наплата)Канокирање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Велосипедизам надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Нуркање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Пешачење (Дополнителна наплата)
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com