Анемоеса апартмани

Анемоеса апартманите се сместени во срцето на градот Скопелос, нудејќи климатизација и бесплатна WiFi
Мобилен телефон: + 30 6932761721
MHTE: 0726Κ112Κ0197000

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Анемоеса апартмани Скопелос, анемоеса студиа скопелос, анемоеса сместување скопје, Скопелос Апартмани   студиа, Скопелос сместување, Хора Скопелос, Место град Скопје, Северни споради, Грција, летни одмори

АНЕМОЕСА СУИТИ

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

СМЕСТУВАЊЕ СКОПЕЛОС

Анемоеса апартмани Скопелос се сместени во срцето на Место град Скопје на растојание од само 50 метри од пристаништето.

Анемоеса апартмани Скопелос располага со два студиа со капацитет за сместување од 2 до 3 лица. Корали Студио и таласата Студио. Двата апартмани располагаат со комплетно опремена кујна со фрижидер, фурна, тостер, кафемат, котел, машина за перење и кујнски прибор. Покрај тоа, и двете студиа доаѓаат со клима уред и телевизор. Бесплатна WiFi е достапна и во просториите.

Понатаму, секој сместување единица доаѓа со индивидуален балкон нуди воодушевувачки поглед на Егејското Море и кон Пристаниште Скопелос.

Секојдневно се служи чистење додека постелнината се менува на секои 2 дена.

На Скопелос Хора има многу традиционални таверни   ресторани каде гостите можат да ја вкусат вкусната локална кујна. Има и многу кафулиња и барови, за оние кои бараат дополнителна забава и ноќен живот.

In Скопелос Хора  има и супермаркети, пекари, слаткарници, сезонски продавници и друга продавница за облека и сувенири. Всушност, продавницата за сувенири на сместување сопствениците е во приземјето на истата зграда.

Со други зборови, Анемоеса апартмани Скопелос е близу сè што може да му треба на гостинот за безгрижен летен одмор на бујниот остров Скопелос под грчкото сонце.

Една од најблиските плажи до Анемоеса студиа is Плажа Стафилос на растојание од приближно 4 км. Агнонтас плажата е оддалечена околу 8 км оддалечена од сместување. Додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км. Милан Плажи на костен имаат растојание од 15 и 16 километри соодветно.

Бензинската станица е оддалечена само 300 метри од Анемоеса апартмани Скопелос додека здравствениот дом е оддалечен само 1 километар.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинство
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com