Бранч за кафе „Анемос“

кафе бранч, кафе, медитеранска кујна, појадок, пицерија, месар

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скафелос Анемос кафе кафе, скопје кафулиња, аномос кафе грозје скепели, скопли анемос, скопско кафе анемос

БЕРГАР АНЕМОС КАФЕ

СКОПЕЛОС КАФЕ

Еспресо бар Анемос, по неколкугодишно успешно работење, го смени изгледот и стилот. Од кафе-бар со акцент на коктели и пијалоци, годинава (лето 2018 година) претставија нова и свежа идеја на плажата Скопелос. Среќно го поздравивме обновениот кафе бренд „Анемос“. Anemos Cafe Brunch е оригинална плескавица со посебни и карактеристични вкусови.

Anemos Cafe Brunch, на скопската плажа, останува отворен од 8:00 наутро до 12:00 часот. Тој нуди исклучително богат појадок, кафиња и многу повеќе. Вкусните палачинки, вкусните омлети, изматените јајца, свежи сендвичи, свежи сокови и пијалаци се само дел од менито.

Кафе за кафе Анемос, во Место град Скопје е место кое совршено се комбинира забава со храна. Findе најдете одлични пици, хамбургери, салати, маруси со пршуто или лосос, ntakos и др. Anemos Cafe Brunch има и вкусови со италијанско влијание. Покрај тоа, пивата на менито се сите грчки, додека има и најразлични етикети со вино.

храна состојките доаѓаат исклучиво од чисти суровини и секогаш се свежи. На кафето Anemos, во Пристаниште Скопелос, сите јадења се подготвуваат секојдневно и во времето на нарачката, потенцирајќи на квалитет.

Anemos Cafe Brunch располага со комфорни маси на спротивната плажа Пристаниште Скопелос. Тоа е прекрасна локација со поглед на бескрајното море. Всушност, кафето за кафе Anemos е идеално место за парови, пријатели и семејства.

 

 

 

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com