Куќи на Анесис

Двете традиционални куќи Анезис неодамна се изградени во градот Скопелос, со сите модерни удобности.   
Мобилен телефон: + 30 6945270277

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Анезис Куќи Скопелос, Анесис традиционално Куќи Скопелос, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Ампелики, скопска хора, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

АНЕЗИС Куќи

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Анезис Куќи Скопелос се наоѓа во областа Ампелики во Хола Скопелос среде процутната градина. Двете традиционални колиби се неодамна изградени и ги нудат сите современи удобности. Секоја куќа може да се смести од 2-4 лица.

Понатаму, секоја куќа има спална соба со брачен кревет и софа кревет во пријатниот живот соба . Ги има и во двете куќи комплетно опремена кујна, бања со туш и големи чардаци. Паркинг простор и бесплатен Wi-Fi се достапни на страницата.

Сончевата тераса на куќи има спектакуларен поглед кон Скопелос Хора и кон длабокото сино море на Егејот.

Најблиску плажи до Анесис Куќи Скопелос се плажата Агиос Константинос Глифонери и Глистери плажа на растојание од околу 1,5 км. Популарниот Стафилос Веланио плажи се оддалечени 4 км од сместување. Веланио е официјална нудистичка плажа на островот.

Понатаму, најпознатата плажа на Скопелос е Костен. Бидејќи, холивудските продуценти на филмот „Мама Миа“ го избраа да снима многу сцени. Потребно ви е 20 минути возење за да стигнете до плажата Мама Миа. Друго прекрасно плажи дефинитивно треба да ги посетите се  Агнонтас на оддалеченост од 8 км и  Панормос Оддалечено 12 км. Додека Милан   Ховоло плажи се приближно 20 до 25 минути возење, соодветно .

Покрај тоа, во Хора на Скопелос, има многу традиционални таверни   ресторани каде можете да ја вкусите вкусната локална кујна. Не пропуштајте го познатото пита со сирење на Скопелос. Исто така има многу кафулиња и барови за дополнителна забава во текот на летните ноќи. На пазарот во Скопелос ќе најдете прекрасни локални парчиња уметници, главно сликари и керамика.

Бензинска пумпа е на растојание од 1.3 км од Анесис Куќи Скопелос. Додека Здравствениот дом е оддалечен 1.3 км.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com