Арходико Палио Клима

Арходико Палио Клима Скопелос е луксузна куќа која совршено ги комбинира традиционалните со модерните карактеристики
арходико_палиоклима_скопелос
Мобилен телефон: + 30 6947 680076
Секундарна телефон: + 30 6947 014030
MHTE: 00000591498

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Арходико Клима за Палио Скопелос, Архонтико Клима за Палио Скопелос, арходико палео климата скопје, вили на скопје, Скопелос Клима за Палио Замок, Клима за Палио Село, Клима за Палио Скопелос, Село Глуша, Лутраки Пристаниште, Северни споради, Грција

АРХОДИКО ПАЛИО КЛИМА

ВИЛАСС СКОПЕЛОС

Арходико Клима за Палио Skopelos е луксузна куќа која совршено ги комбинира традицијата со модерните карактеристики. Клима за Палио Дворците се наоѓаат на прекрасна локација во областа на Палео климата Скопелос. Локацијата на куќата е неверојатна и куќата е амфитеатарски изградена со поглед на бесконечното сино на Егејот. Не пропуштајте го зајдисонцето, ќе ви застане здивот.

Арходико Клима за Палио е зграда од 1925 година, која неодамна беше реновирана во 2019 година, зачувувајќи ја традиционалната архитектура во областа. Она што го прави посебен, е тоа што се наоѓа во традиционалната населба Палео климата додека ја одржува својата приватност. Покрај тоа, Арходико Клима за Палио се наоѓа во борова шума. Овој луксузен дом нуди поглед на море и свежина на шумата.

Скопелос Клима за Палио Дворците можат да соберат 8 лица. Куќата има два ката. Постојат 3 спални, две со брачен кревет, додека третата со два кревети. Двата спрата имаат клима уред. WiFi и паркирање на лице место се достапни.

Се состои од главната куќа од 160 кв.м. и хостелот 40 кв.м. Горе е главната спална соба, која има за живот соба, сателит, камин, втор двоен кревет во истата област, клима уред, бања и балкон со поглед на море.

Долу е втората спална соба, со брачен кревет и клима уред. Постои и големо живеење соба со камин, клима уред и пространи балкони со одличен поглед. Кујната, која исто така се наоѓа на приземјето, ја има целата потребна опрема. Секако, има бања и на овој кат.

Куќа за гости има двоен кревет, удобно живеење соба, камин, климатизација и бања.

Надворешноста на вила е импресивно Се одликува со објекти за скара, јадење за отворено, големи тераси за сонце и салон на отворено за релаксација со неверојатен поглед на пристаништето Глоса и Скијатос.

Арходико Клима за Палио е на растојание од е 4 км од Село Глуша и оддалечено 8 км Пристаниште Лутраки. Нео Клима или Елиос селото е оддалечено 3 км од куќата додека Скопелос Хора е 24 км.

 

Разно:
  Книги, ДВД-а, музика за деца
Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  3 дена домаќинствоУслуга за пеглање (дополнителна наплата)Перење (Дополнителна наплата)Неделно домаќинство
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скараШише со водаПослужавник послужавникВино / шампањ
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Лежалки за сонце или столчиња за плажа

Други јазици

климата 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com