Дома Арија

Климатизираниот Aria Home е поставен на Стафилос кој се одликува со градина, внатрешен двор и сопствен паркинг
Мобилен телефон: + 30 6983399757

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Aria Home Skopelos, Aria House Skopelos, Aria home Stafylos Skopelos, Skopelos Куќи, Скопелос сместување, Стафилос, Стафилос, Северни споради, Грција, летен одмор

АРИЈА ДОМ

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Aria Home Skopelos е сместен во Стафилос. Арија куќа е оддалечена 2 км Скопелос Хора и оддалечено 2 км Плажа Стафилос. Домот е среде прекрасна градина полна со маслинови дрвја, располага со внатрешен двор и тераса за сонце. Куќата се состои од камен и дрво со силни традиционални елементи на островот, таа е идеална за релаксација во близина на природата.

Покрај тоа, Aria Home Skopelos е идеален за 2-3 лица, особено за семејство кое се состои од 3 лица. Постои една спална соба која нуди кревет со кралска големина во традиционален дрвен мансарда, како и софа кревет за живеење соба. Кујната ги нуди сите потребни капацитети како фрижидер, фурна, шпорет, тостер, машина за миење садови, котел и кафемат. Исто така постои и машина за перење во бањата.

Понатаму, во пријатната и модерна дневна соба има телевизор со рамен екран и камин. Надворешната област на Aria Home Skopelos во Стафилос е одлична. Градината доаѓа со скара, мебел за јадење и тераса за сонце. Има многу простор. Бесплатен паркинг е исто така достапен и на лице место.

Скопелос е најзелениот остров на Егејот и Северните Споради. Повеќе од 80% од островот е покриен со борови шуми. Посебната карактеристика на Скопелос е нејзината зелена боја плажи. Боровите буквално се вкорени во морето. Скопелос се карактеризира и како зелена на синиот остров. Но, освен волшебното плажи, со зелениот пејзаж и чистите сини води, островот Скопелос има и други убавини што треба да ги види. Манастири, гради и други атракции. Значи, погодно е да имате свое средство за превоз за да го откриете бујниот остров Скопелос.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени на барање
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаСонцето тераса
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com