Плажа Арменопетра

Беспрекорниот поглед и чистата сина вода на плажата Арменопетра ќе ви надоместат за вашата мака

Скопелос Armenopetra Плажа, скопје плажи Armenopetra, Скопелос Armenopetra, Armenopetra плажа Скопелос, Скопелос плажи да откриете, Северни Споради, Егејска Грција, грчки острови, мама миа острова

Armenopetra BEACH

СКОПЕЛОС на плажите

Armenopetra Плажата, во Скопелос, е широка плажа со песок, бели камчиња и камења. Низ брегот има бел песочник, создавајќи глетка на светли ленти. Г Armenopetra плажа можете да уживате во идилично зајдисонце. Убавината на природниот пејзаж е неверојатна бидејќи боровите дрвја ја протегаат својата сенка токму над тиркизните води. Тоа е совршено место за оние кои претпочитаат да поминат мирни моменти.

On Armenopetra плажа, во Скопелос, нема лежалки, чадори или барови на плажа. Затоа треба да бидете опремени со основни работи, како што се вода и храна. Патот кој води до плажата е многу тесен, па мора да бидете исклучително внимателни. Но, штом ќе стигнете таму, беспрекорниот поглед и чистата сина вода ќе ви ја надоместат маката. Плажата е позната по својата симболична бела карпа формација на левата страна.

Вообичаено, водата одржува постојано освежувачка до студена температура, што укажува на присуство на подземна протечна вода. Набљудувајте го пејзажот, каде што ќе забележите витки дрвја, карактеристика поприсутна на северната страна на островот. Armenopetra, особено во зима, го доживува ударот на силните северозападни ветрови, бидејќи се соочува со отвореното морско пространство.

Тоа е прилично затскриена плажа и трасата не е лесна. Додека сте на главниот пат на Скопелос, вклучете нечист пат. Патничкиот патен правец е тесен и груб, ќе потрае околу 7 минути Armenopetra плажа. Но, кристално чистите води во комбинација со синото небо и боровите дрвја, кои се скоро вкоренети во морето, ќе го наградат вашиот напор.

Armenopetra Плажата се наоѓа по Нео Клима - село Елиос. Од таа локација, можете да видите сјај, второто по големина село на островот, Лутраки пристаниште. На оваа локација, восхитувајте се на извонредните зајдисонца и панорамските глетки што се протегаат до шармантното село Глоша. Оддалечено е околу 21,5 км Место град Скопје. Значи, со автомобил ќе ви требаат околу 30 минути за да стигнете таму.

 

 

Активности:
    Плажа

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажа Арменопетра
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.