најблизок

Пекарницата „Артисимо“ се наоѓа спроти Здравствениот дом на Скопелос, која нуди колачи.
Мобилен телефон: + 30 6981922290

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос и анимирани; пекари скопели, десерти скопели, артисими скопели, скопски артисимо пекари

АРТИСИМО БАКЕРИЈА

СКОПЕЛОС Пекари

Пекара Артисимо Скопелос се наоѓа во Скопелос Хора точно спроти Здравствениот дом на Скопелос. Тоа е класична пекарница која нуди дневно свежо леб , различни колачи и кафиња.

Часовите на работа на пекарницата „Артисимо“ во Скопелос се од 06:30 часот - 14:30 часот.

Да се ​​биде Скопелос Хора, посетете го специфичното место со цел да вкусите вкусно свежо леб, пити со сирење, пити со спанаќ и други пити, сендвичи, колачи, колачиња, колачи итн.

Пекарницата нуди и услуги за испорака. Haveе имате можност да уживате во сите овие вкусни вкусови на свое место. Во спротивно, можете да седите на масите на пекарницата или да ви одземат колачи.

најблизок пекарницата „скопелос“ подготвува традиционални деликатеси на секоја голема прослава. Во Божиќ ќе најдете одлични kourampiedes, melomakarona и diples. Може да нарачате и пита за новогодишната ноќ.
At Велигден ќе најдете вкусни бухти и велигденски колачиња.
Понатаму, на големиот празник на Дева Марија (15 август) во рерната ќе најдете широк спектар на вкусни слатки.

Островот Скопелос е дел од Северните споради, заедно со Скијатос и Алонисос. Скопелос е најзелениот остров на Егејот и Северните Споради. Повеќе од 80% од островот е покриен со борови шуми. Посебната карактеристика на Скопелос е нејзината зелена боја плажи. Боровите буквално се вкорени во морето. Скопелос го носи името на зелениот на синиот остров. Покрај тоа, волшебно плажи, со зелениот пејзаж и чистите сини води, го одзема здивот.

Ако барате убав семеен одмор, тогаш треба да го посетите островот Скопелос.

Скопелос е познат по величествениот плажи, традиционалната Хора и традиционалната пита со ситно изопачено сирење.

Некои плажи вреди да се посетат се  Костен, Стафилос, ВеланиоАгнонтасПанормосМилан   Ховоло.

 

 

 

 

Други јазици

Booking.com