Атрион соби

Собите Атрион се наоѓаат во Скопелос Хора и нудат панорамски поглед кон Егејското Море.
Мобилен телефон: + 30 6945273707

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопелос Атрион Соби, соби во Скопелос, Атрион соби Скопелос, простории за скопли атрион

АТРИОН СОБИ

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Собите Атрион се наоѓаат во живописното Кора од Скопелос Остров во Северните Споради. Во пријатната куќа за гости има 10 двокреветни соби.

Локацијата на сместување е идеално бидејќи е на само неколку минути пешачење од главниот пазар и пристаништето во Скопелос.

Таму, во Пристаниште Скопелос има многу традиционални таверни ресторани, каде што гостите имаат можност да вкусат вкусни локални јадења. Понатаму, има многу кафулиња и решетки за оние што бараат ноќен живот и дополнителна забава. Покрај тоа, на пазарот во Скопелос има супер маркети, пекари, туристички агенции, како и сезонски продавници.

Скопелос ја доби титулата, од Меѓународната организација за биополитика, на сино-зелениот остров. На плажи на Скопелос волшебно комбинираат зелена боја на борови дрвја со длабоко сино море.

И покрај својата природна убавина, Скопелос има голема цивилизација, исто така. Посетителите треба да ги посетат археолошките места и музеи за време на твоето остане на овој буен остров Северни Споради. И двете Фолклорен музеј на Скопелос и Фолклорниот музеј на Глоса вреди да се посетат.

на сместување нуди десет двокреветни соби со величествен поглед на Град Скопелос и Егејското Море. Бесплатен Wi-Fi е исто така достапен во сите области.

Покрај тоа, сите соби имаат ТВ, клима уред и фрижидер. Тие исто така имаат приватна бања со туш.

Бензинска пумпа е на растојание од 1 километар од сместување. Најблиската плажа до просториите Атрион е плажата Агиос Константинос или Глифонери. Додека популарниот Плажа Стафилос  е оддалечено само 5 километри. Друго прекрасно плажи за посета на островот Скопелос во Северните Споради се Агнонтас, Limnonari, Панормос, Милан, Костен Ховоло.

Услуги за чистење:
  Дневно домаќинство
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com