Азан Скопелос

Азан, во Скопелос Хора, е традиционална кујна која нуди одлично квалитетно свежо зготвена храна.
Мобилен телефон: + 30 6986631959

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Азан Скопелос, ресторани таверни скопелос, азан традиционален таверна, Хора Скопелос, Софадакија, Северни споради, Грција

АЗАН СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС РЕСТАРНИЦИ И ТАВЕРНАС

Кујната Азан Скопелос е нов влез во областа Софадакија од Скопелос Хора. на таверна нуди традиционална кујна и јадења со вкусови на „старите добри времиња“. Потеклото на името „Азан“ или „Арзан“ (што е квалитет на слива) потекнува од францускиот град Аген.

На Азан Скопелос гостинот ќе има можност да проба вкусни свежи зготвени јадења засновани на традиционални рецепти и направени од локални производи. Сите оброци, десерти, сендвичи и деликатеси се рачно изработени.

Менито на готвените јадења се менува секој ден. Некои основни јадења се следниве: печено говедско месо со тестенини, мусака, пастицио, сипа со диви зеленило, чорба од зелен грашок, пржено свинско месо во сос од вино, печен џиновски грав, печени ќофтиња со компир каша, глинен сад за готвење грчка чорба од наут, канелони исполнети со мелено месо, ракчиња во сос од домати, пилешка тепсија во сос од лимон и многу други избори.

At Азан Во Скопелос има и вкусни сендвичи и крепи, како и рачно изработени десерти. Исто така, постојат различни свежи салати и десерти. Шпоретите го изработија менито на дневна основа, е таков начин да им понудите балансирана исхрана на посетителите.

Традиционалната кујна останува отворена не само во текот на летната сезона, туку и во зима, нудејќи одлични јадења. Часовите на работа се од 7:30 часот наутро до 7 часот навечер.

Покрај тоа, посетителите можат да уживаат во нивниот ручек во таверна или одземете го. Атмосферата е многу пријателска и брзата услуга. Исто така, услугите за испорака се од 12:00 до 7:00 часот.

Азан е во Скопелос Хора на само неколку метри од Пристаниште Скопелос. Да се ​​биде во Скопелос Хора, не пропуштајте да ја посетите популарната капела Панагица од Пиргос.

 

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com