Големо сино кафуле

Биг Блу Кафе, е бар во хотелот Биг Блу, сместен во градот Скопелос, кој нуди панорамски поглед на Егејското Море

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Големо сино кафе Skopelos, големо сино кафе skopelos, забава во скопје, кафе во пристаниште скопје, кафуле „скопелос“, бар „скопелос“, Биг Блу хотел, Асперанто Галацио, Северни Споради, Грција

ГОЛЕМО СИНО КАФЕ

СКОПЕЛОС Кафеани

Големото сино кафе, е кафе-барот во Голем син хотел се наоѓа во Место град Скопје. Кафулето нуди прекрасен поглед на Егејското Море.

Big Blue Cafe има класичен летен дизајн кој нуди кафе, коктели, освежителни пијалоци и вкусни лесни јадења на островот Скопелос.

Кафулето нуди панорамски поглед. Посета имаат можност да се релаксираат и да се восхитуваат на прекрасен Егејското Море. Кафулето е на обиколницата на Скопелос Хора.

Покрај тоа, на Големо сино кафуле на Аперанто Галацио хотел, гостите ќе уживаат во кафиња, освежителни пијалоци, здравици, сендвичи, свежи сокови, аперитиви на коктели и некои вкусни храна опции.

Посетете го ова кафуле за да уживате во кафе, коктел и вкусни опции за бранч! Уживајте во вашиот појадок среќно додека уживате во величествениот поглед на морето !!

Скопелос Хора е живописна земја со прекрасни улички за прошетка. Заслепувачката бунгавила ги краси дворовите. Всушност, заради традиционалната архитектура на куќи кои сè уште се зачувани, град Скопелос ја освои титулата Традиционална населба.

Затоа, наутро ќе ја посетите Големо сино кафуле да појадувам. Потоа продолжете ги деновите со посета на прекрасното плажи на островот Скопелос. Стафилос, Панормос, Милан, Костен, Глистери, и така натаму.

Покрај тоа, откако имав одличен ден на Скопелос плажи, може да имате вечерно кафуле, сок или коктел во ова кафуле.

 

 

 

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com