Куќа на бунар

Сместена во Хола во Скопелос, Casa al pozzo совршено го комбинира традиционалниот елемент со модерните удобности.
Мобилен телефон: + 30 697 044 4840

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Куќа кај бунарот Скопелос, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, скопелос Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

КУUSА АЛ ПО ALЗО

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Casa al pozzo Skopelos се наоѓа во живописниот град на островот, веднаш до црквата Три архиереи. Куќата е изградена во 1920 година, па затоа е совршено комбинирана традиционалната со модерниот елемент.

Покрај тоа, Casa al pozzo Skopelos е на само неколку чекори од пристаништето скопелос. Во близина на супермаркетите, на музеи и од автобуската и такси станицата. На посетителите им се препорачува да имаат сопствен автомобил за да ги истражуваат убавините на Скопелос.

Casa al pozzo Skopelos е куќа од 90 кв.м. со капацитет за сместување на 4 лица. Куќата доаѓа со две спални, една со брачен кревет и една со два сингла.

Покрај тоа, двоспратната куќа има живот соба со софа, традиционални дрвени мебел за јадење и телевизор со рамен екран. Кујната е комплетно опремена како фрижидер, шпорет, фурна, прибор, електричен котел, машина за кафе

Сонцето тераса има неверојатен поглед кон морето и градот. Постојат и отворено мебел за гостите да уживаат во појадокот или летен коктел.

Во градината има и мебел. WiFi е достапна и во просториите. Куќата располага со две бањи. Исто така постои и машина за перење.

Куќата е исто така близу до многу традиционални таверни ресторани каде посетителите можат да ја вкусат вкусната локална кујна. За оние кои бараат дополнителни забава постојат кафулиња и решетки.

Најблиску плажи до Куќа на бунар Скопелос се Амос (град на плажа) и Глифонери  500 м и 850 км соодветно.  Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри.  Милан Костен се оддалечени 14, односно 15 километри.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискифранцускатагрчките
Отворен:
  Сонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Шише со вода
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Елефтериу Венизелу
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com