Каза ди Леванте

Casa Di Levante House е реновирана двокатна куќа, сместена во селото Глоса, со тераси за сонце кои нудат прекрасен поглед на Егејското Море.
Мобилен телефон: + 30 6937162872
Секундарна телефон: + 30 6948505224

Скопелос Каза Ди Леванте, Куќа Каса Ди Леванте Скопелос, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Скопелос Село Глуша, Лутраки Пристаниште, северни споради, Грција, грчки острови, летен одмор

КАСА ДИ ЛЕВАНТЕ

СКОПЕЛОС  СМЕСТУВАЊЕ

Casa Di Levante House е реновирана двокатна куќа со тераси за сончање кои нудат прекрасен поглед на Егејското Море. Куќата се наоѓа во живописна населба во Село Глуша.

Куќата Casa Di Levante може да смести до 5 лица, бидејќи има две спални соби со брачни кревети и софа во дневната соба. соба област. Двата ката се одвоени и поврзани со надворешно скалило.

Покрај тоа, куќата доаѓа со клима уред и комплетно опремена кујна, со сите модерни удобности како трпезариска маса, стоветоп, овентил, прибор, машина за перење и фрижидер. Има и две бањи, секоја на секој кат. 

Надворешниот простор на Casa di Levante има мебел за јадење, bb објекти и неверојатен поглед на морето. Во внатрешен двор има две паркинг места.

Во рамките на одење, гостите ќе најдат традиционални таверни ресторани, кафулиња, намирници, аптеки како и ординации.

Најблиската плажа до Каса Ди Леванте е Лутраки плажа на оддалеченост од околу 3,5 км. Додека Периволиу Агиос Јоанис плажи се оддалечени приближно 5,5 км и 6,5 км.  Ховоло плажата е 7,5 километри. Милан Костен или (Мама миа) плажи се на растојание од околу 11км и 12км соодветно.

Куќата се наоѓа на оддалеченост од 24 km од пристаништето Хора Скопелос и 3.5 км од Пристаништето Лутраки на Село Глуша.

Најблискиот аеродром до Скопелос е тој на Скијатос

 

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчкитеиталијанскишпански
Услуги за чистење:
  3 дена домаќинствоПостелнина на секои 3 дена
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Нема Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скараКафе машинаИспораки на намирници
Општи капацитети:
  Климатизација
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (425) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (160) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (48) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (26) Хотели на Скопелос (36) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
сјај 370 03 GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Каза ди Леванте
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.