Природна куќа

Сместено во Скопелос Хора, на само неколку метри од пристаништето, Casa Naturale има модерно сместување со градина, традиционални мебел и бесплатна WiFi

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Природна куќа Скопелос, пристаниште во Скопелос, хора на Скопелос, град, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

ПРИРОДНА КУOА

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Casa Naturale Skopelos се наоѓа во живописната хора Скопелос, на само неколку чекори од пристаништето. Куќата го комбинира на уникатен начин традиционалното со модерниот елемент. Оттогаш, се одликува со сите современи објекти, дрвени мебел и тавани. Покрај тоа, е толку близу до сè што може да му треба на еден одмор. WiFi е достапна и во просториите.

Понатаму, Casa Naturale Skopelos нуди и неверојатен поглед на отворено.

Casa Naturale Skopelos е 65 кв.м и е совршен за 2-4 лица. Летната куќа обезбедува една спална соба со 1 брачен кревет и софа кревет во седење соба. Покрај тоа, на отворен простор седи соба доаѓа со софи, телевизор со рамен екран со кабелски канали и мебел за јадење. Кујната е комплетно опремена. Бањата во куќата располага со туш и сите потребни тоалети.

Бујната градина на летната куќа располага со скара и отворено мебел.

Покрај тоа, им се препорачува на посетителите на островот Скопелос да имаат сопствен автомобил или да изнајмат. Со цел да се истражат сите убавини на бујниот остров Скопелос.
Casa Naturale Skopelos е оддалечен 500 метри од пазарот. Затоа, посетителите се многу близу до сите традиционални таверна ресторани, кафулиња и барови, супер маркети, аптеки и продавници.  Музеј на фолклор на Скопелос е оддалечен 200 м од летната куќа.

Најблиску плажи до Casa Naturale Skopelos се град на плажа Амос Глифонери, 400 метри и 1,3 км, соодветно.  Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari Плажата е оддалечена 10 километри од летната куќа.  Милан Костен се оддалечени 14, односно 15 километри.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  Нуркање (дополнителна наплата)РиболовпешачењеИсклучување надвор од страницата за нуркање (дополнителна наплата)Вон-локација објекти за водни спортови (дополнителна наплата)
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com