Стан во Хора

Сместен во срцето на градот Скопелос, Chora Apartment располага со климатизирана куќа со сите погодности и бесплатен WiFi

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Кора Стан Скопелос, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, град Скопелос, скопје Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

Кризи Апартман СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Кора Стан Скопелос се наоѓа во срцето на живописниот Место град Скопје, на само 700 метри од пристаништето. Плажата е скопска Хора, Амос е на растојание од само 200 метри од куќата. Хора Стан нуди тераса за сонце со мебел на отворено.

Покрај тоа, Кора Стан Скопелос е куќа со две спални соби и има капацитет да прими 4 лица. Двете спални имаат двокреветни кревети, додека во дневната соба има софа кревет соба област. Областа за седење обезбедува и телевизор со рамен екран. Приватниот бања доаѓа со туш.

Кујната ги има сите потребни удобности. Како што се печка, шпорет, кујнски прибор, електричен котел, кафемат и мебел за јадење.

In Град Скопелос, има многу традиционални таверни   ресторани каде посетителите можат да ја вкусат вкусната локална кујна. Гостинот треба да го проба познатото пита со сирење на Скопелос. Исто така има и многу кафулиња и барови за дополнителни моменти на забава и забава. Покрај тоа, на пазарот во Скопелос посетителите ќе најдат одлични локални парчиња уметници, главно сликари и керамика.

Островот Скопелос е познат по величествениот плажи. Најблиску плажи до Хора Стан Скопелос се Глифонери Глистери Соодветно 1,1 км и 2,5 км. Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е околу 12 километри и Милан плажата е на растојание од 14 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е оддалечена 10 км. Една од најпопуларните плажи е Костен. Бидејќи, холивудските продуценти на филмот „Мама Миа“ го избраа да снима многу сцени.

На посетителите им се препорачува да имаат свое средство за превоз, за ​​да ги истражат убавините на бујниот остров Скопелос.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  Сонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Активности:
  Изнајмување велосипед надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Канокирање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Велосипедизам надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Нуркање надвор од локацијата (Дополнителна наплата)Риболовпешачење
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Семејни простории
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com