Симпатична куќа Скопелос

Сместена во Хола во Скопелос, Симпатична куќа Скопелос нуди климатизирано сместување со градина, сончева тераса и бесплатно WiFi.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Симпатична куќа Скопелос, Симпатична куќа Скопелос, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, скопелос Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

ДОМАUА СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Симпатична куќа Скопелос се наоѓа во живописниот Место град Скопје, на само 500 метри од Пристаниште Скопелос. Многу близу до куќата се наоѓа плоштадот Милос, на растојание од само 70 метри, каде што посетителите можат да го паркираат својот автомобил. Погледот на морето до островот Алонисос, како и погледот кон градот се спектакуларни. Локацијата на куќата меѓу сценските улички е фантастична. На крајот на краиштата, Скопелос Хора ја носи титулата Традиционално населено место.

Покрај тоа, Симпатична куќа Скопелос е во срцето на Хола во Скопелос, на одење од традиционалното таверни ресторани. Таму гостинот можеше да ја вкуси вкусната локална кујна. Куќата е исто така близу до супермаркетите, кафулиња и барови, аптеки и други продавници.

Понатаму, Симпатична куќа скопелос е двостепена зграда од 60 квадратни метри и е идеална за 2 возрасни и 2 деца. Куќата на вториот кат располага со главна спална соба со брачен кревет и бања со туш, бесплатни тоалети и машина за перење. На тој кат има и кревет на кревет за две деца, во просторот помеѓу спалната соба и бањата.

На приземјето има седење со софи и телевизор со рамен екран и комплетно опремена кујна. WiFi е достапна и во просториите.

Сонцето тераса има поглед на Егејското море и обезбедува надворешна мебел. Совршено место за уживање во летен коктел под грчкото сонце.

Најблиску плажи до Симпатична куќа се Глифонири и Глистери 750 м и 2,2 км соодветно.  Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри.  Милан Костен се оддалечени 14, односно 15 километри.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискифранцускатагрчките
Отворен:
  градинаСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Автомобил изнајмување
  Семејни простории
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com