Димитрис Орфанос Соби

Собите „Димитрис Орфанос“ се наоѓаат во пристаништето Лутраки, со панорамски поглед на море, клима уред и Wi Fi.
Мобилен телефон: + 30 6937959683
Секундарна телефон: + 30 2424033510

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Димитрис Орфанос Соби Скопелос. Соби во Лутраки Скопелос. Соби Димитрис Орфанос Скопелос. Село Глуша на Скопелос. Лутраки Пристаниште Скопелос остров во Северните Споради

СОБИ ДИМИТРИС ОРФАНОС

СОБИ ДА ОДИМЕ ЛУТРАКИ СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

 

Димитрис Орфанос Соби Скопелос се наоѓаат во Пристаниште Лутраки на островот Скопелос. Пристаниште Лутраки е морепристаниште Глокса Село и второто пристаниште Скопелос во Северните споради. Бродови и летачки делфини кои доаѓаат од Централна Грција (Агиос Константинос), Евија Мантуди, Волос Скијатос повеќето пати прво застанете на Лутраки пристаниште и потоа продолжете кон главното пристаниште Скопелос.

на сместување единицата нуди соби за три или за две лица. Можете да изберете помеѓу двокреветни или единечни кревети. Покрај тоа секој соба нуди клима, ТВ и фрижидер. Бесплатен Wi-Fi е исто така достапен на страницата.

Понатаму, соби на Димитрис Орфанос со пријатни балкони со панорамски поглед кон морето до Егејско Море. Тука се и покривот на зградата, како и дворот што секој може да го искористи за мигови на релаксација.

Да продолжиме со сместување единица е многу близу до величествената Катакалу плажа и во близина на прекрасната Плажа Лутраки.

Лутраки карактеристики на пристаништето исто така таверниресторани дека гостите можат да ги вкусат прекрасните локални рецепти. Покрај тоа, постојат кафулиња за посетителите кои бараат дополнителна забава. Исто така, постојат супер маркети и сезонски продавници.

Лутраки е од 28,5 километри од Место град Скопје. Со автомобил ќе ви требаат приближно 40 минути, ако го следите патот до Агиос Ригинос. Ако претпочитате да возите од крајбрежниот пат, оддалеченоста од Место град Скопје е 33 км.

Димитрис Орфанос Соби Скопелос е оддалечен 2,5 километри од живописниот Село Глуша. Додека славниот плажи of Милан Костен се околу 14 минути оддалечени од ова сместување единица во ЛутракиПанормос плажата е на растојание од 16 километри.

 

Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  3 дена домаќинство
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com