Студија Дора

Студијата Дора нуди климатизирани апартмани и бесплатно WiFi во цветна градина во Панормос Скопелос
Мобилен телефон: + 30 6983399757
Секундарна телефон: + 30 24240 22449

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Дора студиа Скопелос, Дора Апартмани Скопелос, сместување скопје, Панормос, Северни споради, Грција, летни одмори

Дора Гарсониери АПАРТМАНИ

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Дора студиа Скопелос се наоѓа во популарниот Панормос на островот Скопелос. На студиа апартмани се наоѓаат на одење од величествениот Панормос плажа Всушност сместување е оддалечен само 50 метри од плажата.

Дора студиа Апартмани опкружени се со расцветана градина полна со цвеќиња и дрвја. Во надворешната област има внатрешен двор, удобни мебел, како и скара. Таму гостинот ќе помине незаборавни летни моменти. Бесплатен Wi-Fi е достапен и во просториите.

Понатаму, сите студиа апартмани може да прими 2-4 лица. На апартмани има две спални соби. Тоа е идеално место за семејства, парови и група пријатели. На сместување работи и во периодот на Велигден.

сите студиа апартмани, во Дора студиа скопелос, располага со климатизација, вентилатори за покрив и телевизор со рамен екран со кабелски канали. Да продолжиме со сите апартмани обезбеди фрижидер и опремена кујна. Бањата е приватна со туш, крпи и бесплатни тоалети им се дадени на гостите. Бесплатно паркирање е исто така достапно во просториите.

Покрај тоа, на студиа нудат балкони со поглед на планините покриени со борови.

Дора студиа Апартмани се оддалечени околу 12 км од Скопелос Хора.

On Панормос има супермаркети, пекари и сезонски продавници. Автобуската станица е исто така близу до студиа.

Островот Скопелос ја носи титулата Сино зелен остров. Понатаму, пејзажите на Скопелос се спектакуларни бидејќи совршено комбинираат зелена боја на борови дрвја со сини кристални води на морето.

Други убави плажи вреди да се посети на бујниот остров Скопелос Стафилос, ВеланиоАгнонтасLimnonariМилан   Костен.

Најблискиот аеродром до Скопелос е Скијатос.

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени на барање
Говорен јазик:
  англискифранцускатагерманскигрчките
Услуги за чистење:
  3 дена домаќинствоПостелнина на секои 3 дена
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Ретимно 740 57 GR
Добиете насоки
Booking.com