Студија Евантија

Со поглед кон бујните планини, климатизираните студија и апартмани Evanthia се поставени во живописното пристаниште Агнонта, на само неколку чекори од плажата.
Мобилен телефон: + 30 6976488050
Секундарна телефон: + 30 24240 22894

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Евантија студиа Скопелос, еуантија сместување скопје, апартмани   студиа скопелос, евантија соби скопелос, Агнонтас, Северни споради, Грција, летни одмори

ЕВАНТИЈА Гарсониери

СКОПЕЛОС АПАРТМАНИ И Гарсониери

Евантија студиа Апартмани Скопелос се наоѓа во живописното Агнонтас пристаниште на само неколку чекори од плажа. Евантија сместување нуди апартмани, студиа и простории. Сите сместување единиците имаат балкон, клима уред, приватна бања, фрижидер и ТВ.

At Агнонтас плажа има таверни кафулиња. На приземјето на евантија студиа Скопелос има мини маркет.

Понатаму, 2 еуантија апартмани скопелос се погодни за 2 - 4 лица. Додека студиа имаат капацитет да сместат до 3 лица. Обајцата студиа апартмани доаѓаат со комплетно опремена кујна. Собите се идеални за 2 лица.

Агнонтас Селото е на 8 километри оддалеченост од Скопелос Хора. Со автомобил на гостите им треба помалку од 10 минути. Покрај тоа, има автобуска станица во близина на просториите евантија скопелос. За време на летниот период, локалниот превоз има чести патувања.

Од друга страна, доколку гостите имаат сопствен автомобил, бензинската е на оддалеченост од Евантија на 4 километри студиа Скопелос.

Скопелос е најзелениот остров на Егејот и Северните Споради. Повеќе од 80% од островот е покриен со борови шуми. Посебната карактеристика на Скопелос е нејзината зелена боја плажи. Боровите буквално се вкорени во морето. Скопелос ја има и титулата зелена на синиот остров.

Освен убавото Агнонтас плажа, гости на Евантија студиа Скопелос, би можел да го посети Глистери, Стафилос, Веланио, Limnonari, Панормос, Милан, Костен како и Ховоло плажа.

Но, освен волшебното плажи, со зелениот пејзаж и чистите сини води, островот Скопелос има и други убавини што треба да ги види. Манастири, музеи и други атракции.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот во Скијатос. Уживајте во летните одмори на островот Скопелос, Северни Споради.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  3 дена домаќинствоПостелнина на секои 3 дена
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Агнонтас 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com