Фарос од Скопелос Блу

Сместено пред старото пристаниште Скопелос Фарос од Скопелос Блу нуди единици за климатизација со кујна, балкон и бесплатна WiFi.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Faros од Skopelos Blue, Skopelos faros стан, Фарос Скопелос Сино, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, скопелос апартмани и студија, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

ФАРОС ОД СКОПЕЛОС СИНО

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Faros од Skopelos Blue се наоѓа веднаш пред стариот пристаниште Скопелос. Затоа, стан е на одење од се што може да му треба на еден одмор. Близу е до традиционалното таверни ресторани, Како и кафулиња и барови и супермаркети, аптеки и други продавници. Иако е толку централно, нема бучава да ја прекине релаксацијата на посетителите.

Покрај тоа, Faros од Skopelos Blue нуди климатизирани, самоопремени единици со бесплатна WiFi. Theивите соба доаѓа со софа и ТВ. Кујната ги има сите потребни удобности. Како што се печка, шпорет, кујнски прибор, микробранова печка, тостер, електричен котел, кафемат и машина за миење садови. Бањата обезбедува туш, бесплатни тоалети и фен.

Балкони на стан превиди величествено море, пристаниште и егејско море. Покрај тоа, сите балкони се одликуваат со отворено мебел. Значи, има далеку идеални места за уживање во појадокот, па дури и летен коктел под грчкото сонце.

Постојат и некои услуги за масажа и часови по јога со доплата.

Се препорачува гостинот да има свое средство за превоз за да ги истражи убавините на островот Скопелос. Автобуската и такси-станицата се оддалечени околу 1 км стан.

Најблиску плажи до Фарос од Skopelos Blue се наоѓаат Амас и Глифонири на 450 и 900 км, соодветно.  Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari плажата е 10 километри.  Милан Костен се околу 20 минути со автомобил оддалеченост од сместување.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Услуги за чистење:
  Дневно домаќинствоУслуга за пеглање (дополнителна наплата)Перење (Дополнителна наплата)
Отворен:
  Сонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Испораки на намирници
Општи капацитети:
  Климатизација
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Василео Отону
Скопелос 370 03 GR
Добиете насоки
Booking.com