Куќа во куќата ianанис

Сместена во процутната градина со скара објекти ianанис Колиџ Хаус е поставена на 1,5 км од Хола на Скопелос
Мобилен телефон: + 30 6971955975

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Куќа за куќи ianанис, Скопелос, Куќа за куќи Јанис, Скопелос, Скопје Куќи, Скопелос сместување, Логори, скопска хора, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

IANАНИС КОТЕ КУUSА СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Куќата за куќи Houseанис Скопелос е сместена во областа Кампош на 1,5 километар оддалеченост од хората Скопелос. Традиционалната куќа е сместена во процутната градина со маслинови дрвја со поглед кон Егејското Море и планините опфатени со борови.

Куќата е во мирна област каде гостите имаат можност да се приближат до природата. Зградата на два спрата може да прими 2-6 лица. Постојат 3 големи спални соби со двокреветни кревети и две бањи. Зградата е традиционална куќа на островот Скопелос.

Куќата ги обезбедува сите неопходни простории за да поминете незаборавен летен одмор на бујниот остров Скопелос. Сопствениците нудат услуги за мешање, додека паркингот е достапен во просториите.

Кујната е комплетно опремена со сите погодности како што се печка, микробранова печка, рингла, фрижидер, кафемат, котел и тостер. Областите на куќата се пространи и светли. Во спалните соби има балкони. Освен од живите соба Ianанис Куќа куќа Скопелос има трпезарија соба како добро.

Градината е голема со многу простор. Особено семејствата со деца ќе бидат многу задоволни. Постојат мебел за да може да седите за да се одморите, да јадете и пијат вашето кафе или освежување. Покрај тоа, постојат објекти за скара.

Скопелос Хора е оддалечена 1,5 км од сместување додека Пристаниште Скопелос е оддалечено 2,1 км. На Скопелос Хора има традиционални таверни да уживате во локалната вкусна кујна. Исто така има и супермаркет, продавници за сувенири, како и кафулиња и решетки.

Островот Скопелос е познат по величествениот плажи што совршено ја комбинира сината боја на морето со зелената боја на боровите дрвја. Стафилос и Веланио се оддалечени околу 3 км од куќата Јанис. Агнонтас е оддалечено 6.5 км, Limnonari 7 и Панормос оддалечена околу 11 км од куќарката.

 

 

 

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  TV

Други јазици

Booking.com