Плажата Агиос Константинос Глифонери

Плажата Глифонери е прекрасна плажа на само 8 минути од градот Скопелос

Плажа Глифонери Скопелос, плажа Агиос Константинос скопелос, Скопелос Плажа Агиос Константинос Глифонери, плажа глифонери скопје, скопје плажи во близина на Хора, Северни Споради, Егејско Море, островот мама миа, грчко лето, грчки острови, Грција, информации за фотографии

ПЛАЖА ГЛИФОНЕРИ – ПЛАЖА АГИОС КОНСТАНТИНОС

СКОПЕЛОС на плажите

Плажата Агиос Константинос (или Плажа Глифонири) е многу популарна плажа за локалното население бидејќи има многу лесен пристап. Патот е во ред и ви требаат само 8 минути. Тоа е еден од Плажите на Скопелос во близина на Хора. Поради ограничениот паркинг простор, подобро е да се оди порано.

Тиркизни води, насекаде сини, песок, бели камчиња и борови кои излегуваат од морето и се шират до брегот. За да стигнете до тој магичен пејзаж, треба да возите само на околу 8 минути Скопелос Хора. Прекрасната плажа Агиос Константинос (или на друго место Плажа Глифонери) се наоѓа на северната страна на островот, во близина Место град Скопје.

На растојание од околу 2,6 километри ќе го најдете вашиот рај. Името е Агиос Константинос или Плажа Глифонири. Името на плажата потекнува од црквата Агиос Константинос, која се наоѓа на ридот веднаш над плажата Глифонери.

Плажата Агиос Константинос (или Плажа Глифонири) е идеално место за релаксација и спокојство. Порано беше организирана плажа, но веќе не. Сепак, има и лежалки и чадори. Има и одличен таверна"Глифонери Таверна".

Плажата Агиос Константинос (или Плажа Глифонири) е многу популарна плажа за локалното население бидејќи има многу лесен пристап. Патот е во ред и ви требаат само 8 минути. Поради ограничениот паркинг простор, подобро е да се оди порано.

Кога има северни ветрови подобро е да се избегне плажата Агиос Константинос затоа што обично има бранови.

Плажата Глифонери Скопелос е многу убава и тивка. Ова место рано наутро нуди прекрасно изгрејсонце. Можеби тоа е причината што во јуни 2019 година Monachus Monachus Seal избра да ужива во бањата таму и да ги изненади сите.

 

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (427) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (161) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (49) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (27) Хотели на Скопелос (37) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Плажата Агиос Константинос Глифонери
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.