Пристаниште Лутраки – Глоса

Loutraki port is the second major port of Skopelos Island and the seaport of Glossa Village

Скопелос Лутраки Пристаниште, Лутраки Port Skopelos, Skopelos сјај Пристаниште, пристаниште Скопелос Лутраки, пристаништето Скопелос глоса, Лутраки сјај SKopelos, skopelos harbors, Skopelos second major port, Skopelos пристаништа, фериботи на Скопелос, маршрути, Скопелос сјај, Северни споради, Грција

ЛУТРАКИ ПРИКЛУЧОК ПОИМНИК

СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС ПРИКЛУЧОЦИ

Лутраки Port is the seaport of Glossa и вториот главен пристаниште Скопелос Island. It is the first port you reach coming from the mainland of Greece or Skiathos island.

Лутраки port or the port of сјај is on the northeast coast of Skopelos Island.

Бродовите што патуваат до Лутраки or сјај пристаниште се конвенционалните бродови PROTEUS и SYMI на компанијата ANES FERRIES, конвенционалниот брод EXPRESS SKIATHOS и катамаранот FLYING CAT 5 на компанијата BLUE STAR FERRIES, катамаранските бродови PAROS JET и CHAMPION JET 1 на компанијата FAYSdollying на компанијата AEGEAN FLYING DOLPHINS.

Горенаведените маршрути се однесуваат на линиите Mantoudi Evia – сјај, Волос - сјај, Агиос Константинос-Скопелос.

Во текот на годината има маршрути само од Волос до сјај со ферибот Скијатос Експрес на Хеленик Сивејс (Блу Стар Фери) и летечкиот делфин Ерато од Egean Flying Dolphins.

The Sea Jets ships and the PROTEAN and SYMI boats of Anes Ferries operate seasonally. This means only during the summer period, from June to October.

Be careful when booking tickets for Loutrski Port – сјај Пристаниште. Пребарајте го пристаништето на сјај наместо Лутраки, бидејќи сите фериботи компании го користат името на сјај порта.

Многу патници претпочитаат Лутраки Порт сјај harbor. They find it convenient because they save an hour of being on the ship from Skopelos – сјај. Со автомобил, некому ќе му требаат околу 45 минути за да стигне Скопелос Хора. Also, Glossa-Skiathos is only half an hour away.

Not only ferries dock in the harbor area but also small boats and yachts sail from here around the beautiful плажи на Скопелос.

сјај Пристаништето има и автобуски и такси станици. Покрај тоа, лесно се поврзува со села плажи на островот.

Лутракисјај Порт

Лутраки Port in the past used to be just a harbor that only served Село Глуша. Сепак, во денешно време се разви во восхитувачка туристичка дестинација.

Бидејќи ги има многу хотели, студиа, и апартмани за пријатно остане. Покрај тоа, има убави таверни и кафулиња, како и некои сезонски продавници. Последно, но не и најмалку важно, во Лутраки Пристаниште, некој може да доплива до едно од двете камчиња плажи на сјај пристаништето.

Античкото име на Лутраки беше Селинунда. Денес некој може да ги види урнатините на ѕидините на градот кои процветаа во 4th век п.н.е

ИНТЕРАТИРА EXЕ НА ЕКСТРА

The telephone of the port authority in Село Глуша е +30 24240 33033.

Географската должина на Лутраки пристаништето е 23o 36′ 46.15″ E.
Додека географската ширина на сјај пристаништето е 39o 10′ 01.51″ N.

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (425) Активности и рекреација на Скопелос (24) Скопелос апартмани и студиа (160) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (48) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (9) Забава Skopelos (35) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (26) Хотели на Скопелос (36) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (4) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)
Лутраки GR
Добиете насоки

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Loutraki Port – Glossa
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.