Селска куќа Илиовасилема

Климатизирана селска куќа Илиовасилема е поставена во областа Аликиас, располага со бујна градина со скара и приватен паркинг
Мобилен телефон: + 30 6945270277

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Селска куќа Илиовасилема Скопелос, Куќа на Илиовасилема Скопелос, Дом на село Илиовасилема, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Аликијас, Панормос, Северни споради, Грција, летен одмор

ЗЕМЈА ДРRYАВА ИЛИОВАСИЛЕМА

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Селската куќа Илиовасилема Скопелос се наоѓа во областа Аликијас во Панормос на островот Скопелос. Куќата во куќа е среде голема градина со внатрешен двор, трпезариски мебел и тераса за сонце со поглед кон зелените села и планините на Скопелос, покриени со борови. На надворешната површина на куќата има многу простор, како и објекти за скара. Бесплатен паркинг е исто така достапен и на лице место.

Селската куќа може да прими 2-4 лица. Не само што работи во текот на летниот период, туку и натаму Велигден време.

Куќата има една спална соба со брачен кревет и софа кревет за живеење соба. Целосно опремена кујна доаѓа со микробранова и трпезарија мебел.

Престојувајќи во традиционалната куќа, потребно е да имате сопствен превоз за да го откриете прекрасниот остров Скопелос.

Скопелос всушност е најзелениот остров на Егејот и Северните Споради. Повеќе од 80% од островот е покриен со борови шуми. Посебната карактеристика на Скопелос е нејзината зелена боја плажи. Боровите буквално се вкорени во морето. Скопелос се карактеризира и како зелена на синиот остров.

Најблиската плажа до сместување is Панормос плажа на растојание од 4 км, со автомобил е на само 5 минути возење. Додека Скопелос Хора е оддалечено 9 километри од Селската куќа Илиовасилема Скопелос. Другите убави плажи што вреди да се посетат се Агнонтас,  КостенМилан   Ховоло .

Како и да е, освен величествениот плажи, со волшебната комбинација на борови дрвја и длабокото сино море, островот Скопелос има и други убавини. Манастири, музеи, гради и други атракции.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос на растојание од околу 25 километри.

 

 

Миленичиња:
  Домашни миленици се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com