Куќата на Јоана

Поставена на Скопелос во Кора, на само неколку чекори од пристаништето, куќата на Јоана е сместена со климатизација со бесплатно WiFi и сончева тераса.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Куќа на Јоана Скопелос, Куќа на Јоана Скопелос, летен дом на Јоана Скопелос, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, град Скопелос, скопје Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

КУUSА НА ЈОАНА

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Куќата на Јоана, Скопелос се наоѓа во Скопелос Хора, на само неколку метри оддалеченост од пристаништето. Куќата ги нуди сите модерни удобности и е близу до сè што може да му треба на еден одмор. Летната куќа Јоана има и неверојатен поглед кон морето и градот, особено од сончевата тераса. WiFi е достапна и во просториите.

Куќата на Јоана, Скопелос е 60 кв.м. и е совршена за 2-3 лица. Летниот дом доаѓа со една спална соба со 1 брачен кревет и софа кревет за живеење соба. Отворен простор за живеење соба располага со софа, телевизор со рамен екран, како и трпезариска маса. Кујната е комплетно опремена. Постојат микробранова печка, кафемат, рерна, шпорет, електричен котел, фрижидер, како и прибор.

Понатаму, бањата на куќата ги обезбедува сите потребни тоалети, како и машина за перење.

Покрај тоа, сончевата тераса и внатрешниот двор се опремени со отворено мебел, како што се маса, столови и лежалки. Најдоброто место за одмор и уживање во спектакуларните погледи и духот на грчкото лето.
Јоана Куќа Скопелос е на само неколку чекори од пазарот. Всушност, од пристаништето е оддалечено само 300 метри. Близу до сите традиционални таверна ресторани, кафулиња и барови, супер маркети, аптеки и продавници.  Музеј на фолклор на Скопелос е оддалечен 200 м од летната куќа.

Најблиску плажи до Куќата на Јоана се Глифонери Глистери 1км и 2,4 км соодветно.  Плажа Стафилос е оддалечено околу 4 км од куќата, додека Панормос плажата е оддалечена околу 12 км.  Агнонтас плажата е околу 8 километри и Limnonari Плажата е оддалечена 10 километри од летната куќа.  Милан Костен се оддалечени 14, односно 15 километри.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  Сонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  TV

Други јазици

Booking.com