Ioanna's Maison Central

Ioanna's Maison Central е неодамна реновирана куќа, со сите модерни удобности, во срцето на Скопелос Хора
ioannas_maison

Skopelos Ioanna's Maison Central, Ioanna's Maison Central Skopelos, Skopelos Ioanna's Maison House, Ioanna's Maison House Скопелос, Скопелос Куќи, Скопелос сместување, Скопелос Хора, Традиционална населба, Пристаниште Скопелос, Северни Споради, Грција, Грчки Острови, летен одмор

МЕЈЗОН ЦЕНТРАЛ НА ИОАНА

СКОПЕЛОС  СМЕСТУВАЊЕ

Ioanna's Maison Central е неодамна реновирана (во 2020 година) куќа од 55м2 во срцето на Скопелос Хора. Прекрасната куќа се наоѓа на само 5 минути пешачење од живописното Место град Скопје, плажата Скопелос и пазарот.

Куќата има капацитет да прими до три лица. Тоа е идеално место за семејства и група пријатели.

Има една главна спална соба. Спалната соба има брачен кревет, додека во дневната соба има софа кревет за едно лице соба на куќата. Бањата во Ioanna's Maison Central доаѓа со бесплатни тоалети и сите најважни работи.

Целосно опремената кујна е опремена со сите модерни и неопходни удобности, како што се шпорет, фурна, фрижидер, кафемат, садови и прибор. На имотот има и машина за перење.

Ioanna's Maison Central, исто така, нуди климатизери, централно греење и бесплатен WiFi во просториите. Паметниот телевизор доаѓа со Netflix.

Место град Скопје е на непосредна близина од сместување. На пазарот Скопелос има многу традиционални таверни ресторани како и кафулиња и барови. Има и супермаркети, аптеки, пекари, и разновидни туристички продавници со многу сувенири.

Најблиску плажи до сместување се Стафилос Веланио, оддалечено од куќата приближно 4 км.  Глистери Плажата е исто така блиску до Maison Central на Ioanna. Плажа Агнонтас е околу 8 км од сместување, Додека Плажа Панормос е оддалечено 12 км. Други убави плажи да се посети се Милан Костен or Мама миа Плажа, кои се оддалечени 14 и 15 километри.

Куќата е оддалечена околу 2 км од бензинската пумпа, а 2 км од Здравствен дом.

Разно:
  Соби за непушачи
Говорен јазик:
  англискифранцускатагрчкитешпански
Отворен:
  Паркинг
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скара
Општи капацитети:
  Климатизација
  Греење
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Тагови

Истражете го Скопелос (77) Доаѓање до Скопелос (15) Сместување во Скопелос (425) Активности и рекреација на Скопелос (25) Скопелос апартмани и студиа (160) Археолошки знаменитости на Скопелос (6) Скопски уметници (23) Авто мото чамци „Скопелос“ (48) Пекари Скопелос (9) Барови Скопелос (17) Скапелос барови на плажа (11) Плажи на Скопелос (42) Лична нега на Skopelos Beauty (14) Кафе Скопелос (47) Црквите во Скопелос (10) Култура на Скопелос (10) Забава Skopelos (36) Skopelos Food & Drink (158) Скопело Гастрономија (12) Здравје на Скопелос (26) Хотели на Скопелос (36) Куќи на Скопелос (79) Услуги за домување во Скопелос (8) Информативни услуги на Скопелос (16) Локални производи Скопелос (19) Локални рецепти на Скопелос (6) Манастири во Скопелос (5) Музеи Скопелос (2) Ноќен живот на Скопелос (21) Скопелос пансионска пензија (4) Вили со базен Скопелос (101) Пристаништата на Скопелос (3) Ресторани и таверни во Скопелос (85) Соби на Скопелос (16) Шопелос Шопинг (50) Разглед на скопје (22) Туристичко патување во Скопелос (39) Села на скопје (8) Вили на Скопелос (29)

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Ioanna's Maison Central
Booking.com

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.