Каркацуна, Каливес

Помеѓу Палио и Нео клима се наоѓаат неискористените плажи на Каркацуна и Каливес.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопски плажа Каркацуна, скипели од плажа на каливеј, Armenopetra скопско плажа, плажи да се откријат, пливаат места скопли

КАРКАТЗОНА, КАЛИВЕС

СКОПЕЛОС на плажите

Бујниот остров Скопелос е полн со природни убавини. Уникатната комбинација на зелена на сина боја ги пренесува величествените предели на овој грчки остров на горното ниво.

Ако сте seaубител на морето, тогаш веднаш ќе се за inубите во плажи на островот Скопелос. Во повеќето случаи водата е длабоко сина, кристално чиста и длабока. Боровите дрвја создаваат природна сенка на брегот.
На најзелениот остров на Егејот, има разновидност во плажи да истражуваат. Се разбира, тука се и популарните плажи, семејството плажи, барови на плажа, плажи во близина на Скопелос Хора, на плажи достигне само со брод дури нудистички плажи.

Без оглед што најмногу ви одговара, дефинитивно ќе го најдете местото за пливање кое е идеално за вас.
Бидејќи има бројни неверојатни плажи, заливи и место за пливање.

Неколку прекрасни плажи да се откријат на островот Скопелос се Каркацуна и Каливес. Повеќе детали помеѓу Палио и Нео климата ( Елиос) има извонредни скепели на плажа Каркацуна и скопли од плажа Каливес. Findе ги најдете оние неверојатни плажи во близина на Armenopetra скопје од плажа.

Плажата Каркацуна всушност е помеѓу Armenopetra плажа и Нова климата. Не е организирано, така што треба да имате своја опрема за море, како и своја храна пијат. Како и да е, природната област на плажата има ограничена човечка активност. Пејзажот е сè уште девствен. водата е кристално чиста. Тоа е релативно мала плажа. Ако имате милениче, тој може да се придружи на вашето пливање.

Плажата Каливес е веднаш до Armenopetra плажа и многу блиску до Село Глуша. Бидете внимателни бидејќи нема толку лесен пристап. Додека возите на магистралниот пат, вклучете нечист пат за Armenopetra плажа Треба да бидете претпазливи бидејќи по спуст земјен пат е тесен и груб. Можете да возите или да се спуштите пеш следејќи го тесниот пат. Совет: тука е дозволен нудизам.

Да се ​​биде во Armenopetra плажа, можете дури и да пливате за да стигнете до Каркатууна и Калјвеш.

И плажата Каркацуна и Каливес се оддалечени околу 17 км од скопјес Хора и 5 км оддалеченост Село Глуша.

Други јазици

Booking.com

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Каркацуна, Каливес

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.