Пекара за гулаби Скопелос Хора

Кора Скопелос, Пекара, Кафуле, Десерти, Слатки

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопска хора Пекара Карвелис, кафе Скопелос Бруно, кафуле „скапелос карвелис“, скопелос пекари, скепелос десерти, карвелис скопелос, пекара карбелис, скопска хора, северни споради

Гулаб пекарница

СКОПЕЛОС Пекари

Гулаб Пекари се деловно ориентирани кон семејството од 1955 година. Првиот Пекара Пекара се наоѓа во Село Нео Клима. Додека пекарата Карвелис во Скопелос Кора неодамна беше реновиран и големото отворање се случи на 21-ви мај 2021 година.

Пекара Кафе Карвелис во Скопелос Хора е првото кафе со франшиза во Споради во соработка со кафе-продавницата Бруно.

Одлично место за уживање во вкусно кафе во многу верзии. Покрај тоа, Карвелис Пекарница Кафе нуди различни пекарски производи, колачи, десерти, леб, и слатки. Производите се свежи со корисни состојки.

Секој ден, пекарницата-кафе нуди разновидни свежи вкусни слатки и солени вкусови. Слатки како што се креации од чоколадо, колачи, бисквити, колачи, профироли, соу, еклер, пити со ореви, пити од портокал, овошни курви и многу повеќе. Солени вкусови како што се пити со сирење, пити со спанаќ, пити со колбаси, сендвичи и многу повеќе.

Во пекарницата Карвелис можете да нарачате роденденска торта, како што сакате. Исто така, се обврзува да покрие пријатни настани од вашиот живот, како што се свадби и крштевки.

Пекара Пекара нуди и солени јадења и кафиња. Секој ден, свеж леб и се печат вкусни пудинзи и се прават свежи сендвичи. Понатаму, пекарницата верно ги следи традициите на островот Скопелос. Како што се пече меломакарона и курабиедес ​​(традиционални грчки божиќни слатки) на Божиќ, додека се пече грчки сладок Леб и велигденски колачиња на Велигден.

Пекара Карвелис нуди одличен квалитет со беспрекорна услуга и свежи и вкусни производи, леб, и колачи. Новата кафе-продавница Бруно овозможува и одличен крал на кафето.

Гостите можат или да им ја одземат добрата или да уживаат во убаво украсената област.

Други јазици

Booking.com