Лос Оливос Пентхаус

Лоциран е на 2,2 км од плажата Лимнонари, Лос Оливос Пентхаус има луксузно сместување со модерни удобности и бесплатна WiFi.
MHTE: 0726k10000182301

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Лос Оливос Пентхаус Скопелос, Вили на базен, Limnonari, Хора Скопелос, Место град Скопје, Пристаниште Скопелос, Северни споради, Грција, летен одмор

ЛОС ОЛИВОС ПЕНТУЗА

СКОПЕЛОС базен Вили

на Вила Лос Оливос Пентхаус се наоѓа на 2,2 км од Limnonari плажа Сценската скопска Хора е на растојание од 3,7 км од куќа за одмор. Со автомобил е помалку од 8 минути.

Лос Оливос Пентхаус е куќа за одмори што има капацитет да прими 6 лица. Постојат три спални соби. Еден со екстра голем кревет, еден со двоен и еден со два единечни кревети. Покрај тоа, куќата доаѓа со бања со туш и дополнителни тоалети.

Бесплатна WiFi и климатизација се исто така достапни во просториите.

Отворен простор за живеење соба располага со софи, трпезариски мебел, телевизија, како и ДВД-плеер. Кујната во куќата е комплетно опремена со сите потребни удобности како прибор, печка, фрижидер, микробранова, машина за перење.

На надворешната област има приватен базен со чадори за сонце и шезлонги, како и скара.

Скопелос е најзелениот остров на Егејот и Северните Споради. Повеќе од 80% од островот е покриен со борови шуми. Посебната карактеристика на Скопелос е нејзината зелена боја плажи. Боровите буквално се вкорени во морето. Островот Скопелос ја има и титулата зелена на синиот остров.

Лос Оливос Пентхаус е близу Limnonari плажа, како и да Агнонтас плажа Некои други од најпопуларните плажи се Стафилос, Панормос,  Милан   Костени.

Но, освен волшебното плажи, со зелениот пејзаж и чистите сини води, островот Скопелос има и други убавини за покажување. Манастири, гради и други атракции. Значи, корисно е посетителите да имаат свои превозни средства да го откријат Скопелос. Има изнајмување на автомобили канцеларии на островот.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот Скијатос.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркингСонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Храна и пијалок:
  Објекти за скараПослужавник послужавник
Општи капацитети:
  Климатизација
  Семејни простории
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Превоз за гостите
  Уличен паркинг
  TV
Базен - Велнес објекти:
  Отворен базенКрпи за базен / плажаЛежалки за сонце или столчиња за плажаЧадори за сонцеБазен

Други јазици

Booking.com