Мејсон де Вила Скопелос

Maison De Ville A Skopelos е куќа за одмор лоцирана во градот Скопје и нуди тераса и поглед кон морето.
MHTE: 0756K91000481801

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Куќа во град, скопје, град во град, скопска куќа за одмор, скопски празнични места

ГРАДЕЕ НА СКОПЕЛОС

ВИЛАСС СКОПЕЛОС

Maison De Ville A Skopelos е куќа за одмор сместена во прекрасното Кора од Скопелос нуди тераса и поглед на море.

Викендичката е во Место град Скопје, веднаш до црквата Панагија на Папамелетиу. Можете да стигнете до Maison De Ville со минување низ традиционалните улички и скали на островот. Тоа е реновирана зграда на три ката.

Постојат две спални и две бањи. Едната спална соба нуди брачен кревет, додека другите две единечни кревети. Покрај тоа, има комплетно опремена кујна.

Главните спални соби и бањите се на приземјето. Другата спална соба е на пониско ниво на куќата. Порано имало складиште каде што луѓето ставале маслинки и тешки тегли.

Конечно, на горното ниво се наоѓаат кујната и трпезаријата соба. Понатаму, има две софи кои можат да се користат и како кревети. На последното ниво е прекрасната тераса за сонце што ви нуди највеличествениот поглед кон морето.

Егејското море, па дури и островот Алонисис на северните споради.

Бесплатен Wi-Fi е исто така достапен на домот.

In Пристаниште Скопелос, близу до сместување, ќе најдете традиционални таверни да вкусите вкусни локални вкусови. Alsoе најдете и кафулиња и барови, како и супермаркети и сезонски продавници. На пазарот во Скопелос ќе најдете и прекрасни парчиња локални уметници, главно сликари и керамика.

Објектите на Таунхаус ви обезбедуваат пријатно остане за совршени летни моменти.

Најблиската плажа во овој празник е Плажа Стафилос, околу 4 км од единицата, додека Агнонтас плажата е оддалечена околу 8 км. Познатиот Панормос е околу 12 км од сместување. Милан Костен плажи се оддалечени околу 14 и 15 км.

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчкитеиталијански
Отворен:
  Сонцето тераса
Интернет:
  Бесплатен Интернет
Општи капацитети:
  Климатизација
  Babysitting / Услуги за деца
  Бербер / Продавница за убавина
  Автомобил изнајмување
  Вон-локација за изнајмување автомобили
  Капела / храм
  Семејни простории
  Греење
  Кујнски капацитети
  Весници (Дополнителна наплата)
  Спакувани ручеци
  Паркинг гаража
  Фрижидер
  Сефови
  Обезбеден паркинг
  Превоз за гостите
  Услуга за шатл (дополнително плаќање)
  Услуга за шатл - локален автобус
  Уличен паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com