Куќа Маистрали

Куќата Маистрали е надвор од Скопелос Хора, среде маслинови дрвја со сите удобности и спокојството на пејзажот.

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Маистрали Куќа Скопелос, Малистрали Скопелос, пристаниште во Скопелос, скопелос хора, скопелос Куќи, Скопелос сместување, Северни споради, Грција, летен одмор

КУUSА МАИСТРАЛИ СКОПЕЛОС

СКОПЕЛОС СМЕСТУВАЊЕ

Maistrali House Skopelos е поставена во Место град Скопје, на растојание од 2 км од пристаништето на островот. Куќата е сместена во тивка околина каде гостите воопшто нема да се мачат од градските звуци. Тоа е совршен сместување за семејства.

Покрај тоа, Maistrali House Skopelos се наоѓа на површина од 5 хектари полни со маслинови дрвја. Градината на куќата е бујна и им дава на посетителите можност да доживеат незаборавен момент на релаксација под грчкото сонце. Локацијата на куќата е идеална за loversубителите на природата. Спокојството и мирноста на пејзажот исто така го одзема здивот.

Куќата е 70 кв.м. и може да собере до 7 лица. Куќата доаѓа со 3 спални и бања. Бањата на Маистрали сместување обезбедува фен за коса, како и бесплатни тоалети

Кујната во куќата е со сите потребни погодности како прибор, печка, шпорет, трпезариска маса, производи за чистење, фрижидер, како и машина за перење.

Понатаму, Скопелос е најзелениот остров на Егејот и Северните Споради. Повеќе од 80% од островот е покриен со борови шуми. Посебната карактеристика на Скопелос е нејзината зелена боја плажи. Боровите буквално се вкорени во морето. Скопелос ја има и титулата зелена на синиот остров. Освен волшебното плажи, со зелениот пејзаж и чистите сини води, островот Скопелос има и други убавини што треба да ги види. Манастири, музеи и други атракции. Значи, корисно е посетителите да имаат свои превозни средства за да ги откријат убавините на Скопелос.

Во близина на куќата има бензинска пумпа и мини маркет.

Најблискиот аеродром до Скопелос е аеродромот во Скијатос.

 

Миленичиња:
  Домашните миленици не се дозволени
Говорен јазик:
  англискигрчките
Отворен:
  градинаПаркинг
Општи капацитети:
  Кујнски капацитети
  Фрижидер
  Обезбеден паркинг
  TV

Други јазици

Booking.com