Mari

Плажата Мари е волшебна плажа за откривање на бујниот остров Скопелос

Овој пост е достапен и на: Ελληνικά (грчките)

Скопски плажа, скопје, плажа плажи, достапен со брод плажи, пристап до брод, грчка плажа од скопје, мари, пристап до море, плажи да се открие, изолирана плажа

МАРИ

СКОПЕЛОС на плажите

Откријте ги зачудувачките скелели од плажа Мари. Пливаат до кристалната вода, остане под сонцето и приближете се до природата што можете. Мал рај е тука за вас.

Островот Скопелос е најзелениот остров на Егејот. Не случајно, продуцентите на Мама Миа го избраа Скопелос за снимање на толку популарниот мјузикл. Скопелос е покриен 67% од борови шуми. Има титула Зелена на островот Блу.

Скопелос, во Северните споради, Грција не е позната само поради филмот „Мама миа“. Познат е поради неверојатното плажи. Кристално чисти води, длабоко сино море, златен и сребрен брег опкружен со борови дрвја. Постојат многу популарни плажи на островот Скопелос, како што е Стафилос, Веланио, Милан, Панормос, Костен и други.

Сепак, има уште многу нескриени рајски места за откривање. Една од нив е плажата Мари скопелос. Можете да стигнете до плажата Мари или пеш или со брод. Од копно, можете да ја следите старата патека, направена од камења што ве водат кон плажата. Наведената патека се гледа дека е рачно изработена, иако немаме повеќе информации за тоа. Бидете свесни особено во првите чекори. Патеката станува полесна како што се симнувате на плажа.

Подобриот начин да стигнете до плажата Мари е покрај море. Плажата има карпи. Пејзажот е извонреден. Дождот и морската вода ги вајаа карпите создавајќи неверојатни слики и бои.

Плажата Мари е приближно помеѓу плажи of  Хондрогиорги Маурициус

Плажата Мари припаѓа на плажи да се открие на островот Скопелос.

Ве молиме имајте секогаш на ум да исчистите плажи се најдобри плажи. Мари е изолирана плажа. Да се ​​биде таму, запомнете да не оставате ѓубре зад вас. Работа, заштити ги грчките природни убавини.

Други јазици

Booking.com

Skopelos.com - Напишувајќи QR код

Mari

Испратете го вашиот бизнис БЕСПЛАТНО

Дали сте сопственик на деловна активност? Поднесете го вашиот бизнис за БЕСПЛАТНО ТУКА. Бидете сигурни дека вашите информации се ажурирани.